سلامت

بررسی فضا نگهدارنده دندان جلو در ایران دنتال و دندانپزشکی ترمیمی

 

 • کنترل رژیم غذایی و نوع خوراکی هایی که کودک میخورد
 • ضدعفونی کننده ها یا اتوکلاوها
 • برنیشر (برای برنیش نوار)
 • ترمیم و برطرف کردن آسیبها و شکستگیهای دندانها
 • حالا می توانید دست ها را با آب گرم آبکشی کنید
بررسی فضا نگهدارنده دندان جلو در ایران دنتال و دندانپزشکی ترمیمی
بررسی فضا نگهدارنده دندان جلو در ایران دنتال و دندانپزشکی ترمیمی

با دلی آکنده از احترام و سپاس، فرا رسیدن بیست و سوم فروردین ماه، روز دندانپزشکی را به شما صمیمانه تبریک عرض مینماییم و برای شما دندانپزشک محترم اعتلای مقام و علو منزلت آرزو مینمایم. امیدواریم ستاره زندگی و اختر دانشتان، پیوسته ایام بر دل بیماران بتابد. زندگی بهتر با یک لبخند زیبا آغاز میشود چون همه سزاوار لبخند هستند. مراقبت شما از لبخند زیبای دیگران در حرفه دندانپزشکی برای افرادی که دوست دارند لبخند بزنند، قابل ستایش است.ایران دنتال و دندانپزشکی ترمیمی از تو سپاسگزاریم بخاطر لذت بردن از زیبایی یک لبخند سالم و برای یک عمر لبخند که هدیه دستان توانمند تو به انسانهاست. تبریک خالصانه روز دندانپزشک را همراه با زیباترین لخندها به شما عزیز دوستداشتنی پیشکش مینمایم. دستانی که شفا می بخشند مقدس تر از لب هایی هستند که دعا می خوانند. روز دندان پزشک مبارک! اهمیت نقش سلامت دهان و دندان در حفظ سلامتی و جلوگیری از بروز بسیاری از بیماریها بر کسی پوشیده نیست.

دندان و دندانپزشکی زنان

چنانچه کودک دچار مشکلات ساختار اسکلتی و ناهنجاریهای ژنتیکی باشد، رشد بیش ازحد دندانهای آسیاب را تجربه خواهدکرد که این وضعیت اپن بایت اسکلتی (رایج ترین نوع اپن بایت) نام دارد. عفونت دندان که نام دیگر آن آبسه است، نوعی دیگری از بیماریهای شایع در کودکان است، در این بیماری دندان کودک دچار عفونت و تورم می شود و این عارضه برای کودک بسیار دردناک خواهد بود. مقالات مرتبط: در مورد بیمه تکمیلی زایمان اطلاعاتی دارید؟ پوسیدگی دندان یکی از اختلالات شایع و وسیع در کودکان و البته بزرگسالان است که بروز آن به عوامل متعددی بستگی دارد. طبق نتایج پژوهشهای دانشمندان بریتانیایی، کودکانی که در روز ساعتها پای تلویزیون و بازیهای کامپیوتری مینشینند، بیشتر از سایر کودکان دچار پوسیدگی دندان میشوند. آب معدنی در مقایسه با آب لوله کشی شهری، دارای فلوراید کمتری است و به دلیل نیاز دندانهای کودکان به فلوراید، کودکانی که از آب معدنی استفاده میکنند زودتر دچار پوسیدگی دندان خواهند شد. وجود شیرین کنندههای مصنوعی و مواد نگهدارنده در نوشابه و نوشیدنیهای شیرین، موجب بروز پوسیدگی در دندان کودکان میشود، به همین دلیل مصرف اینگونه نوشیدنیها برای کودکان و همچنین بزرگسالان توصیه نمیشود. پس از اقدامات پیشگیرانه از پوسیدگی دندان کودکان میبایستی برای رفع سیاهی دندان کودکان نیز اقدام نمود که به ۵ توصیه بسیار مهم برای درمان سیاهی دندان کودکان اشاره خواهیم کرد. هالیتوزیس
کاذب چیست
؟ مراقب باشید تا در زمان استفاده از مسواک جوش شیرین، کودک جوش شیرین را خارج کرده و آن را قورت ندهد. گاها با تجویز و صلاحدید پزشک از بلیچینگ، برای سفید کردن دندان کودک می توتاند مناسب باشد. استفاده از مواد شیمیایی همانند فلوراید، سفید کننده ها، دهان شویه ها و یا سایر محصولات موجود در داروخانه بدون مجوز دندانپزشک متخصص کودکان بسیار خطرناک است. بهشتی (عباس آباد) – خ. خالداسلامبولی (وزرا) – نبش خیابان یکم – برج ستاره – ط.

از دست ندهید
همه چیز درباره کولونوسکوپی

بیهوشی کودکان نخستین بار در دهه ۱۹۰۰ توسط یک دندانپزشک آمریکایی به کار گرفته شد. در این روش علاوه بر اینکه کودک جهت انجام درمان کاملاً در اختیار دندانپزشک است، امکان انجام درمانهای طولانیتر نسبت به حالت آرامبخشی وجود دارد. چه کودکی کاندید خوبی برای دندانپزشکی تحت بیهوشی عمومی است؟ هر چه سن کودک پایینتر باشد، درمان دندانپزشکی وی با بیهوشی عمومی بهتر است. چرا که باعث میشود آنها از فرایند درمان دندانپزشکی، چه در طول درمان حاضر و چه در آینده نترسند. بعضی از کودکانی که سن بالاتری هم دارند ممکن است دچار ترس از دندانپزشک باشند. درمان دندانپزشکی با بیهوشی عمومی نیز میتواند به شدت به این کودکان کمک کند. همچنین، کودکانی که نیاز به درمانهای زیاد و زمان بر دندانپزشکی در چندین جلسه دارند، میتوانند از دندانپزشکی بیهوشی عمومی استفاده کنند، زیرا دندانپزشک کودک میتواند همه درمانها را در یک جلسه انجام دهد. اگر نتوانید حتی با داروهای آرامبخشی و سایر روشهای کنترل رفتاری کودکتان را به اندازه کافی آرام نماید تا درمان با ایمنی انجام شود.

تجهیزات دندانسازی

درست مانند بزرگسالان، گاهی اوقات کودکان نیز به درمان ریشه دندان نیاز دارند. این درمان به ما کمک میکند تا از وارد شدن آسیب به ریشه دندان ها و از دست دادن دندان های شیری یا دائمی پیشگیری کنیم. آسیب ها و شکستگی های جزئی دندانهای جلوی از جمله موارد شایع در دوران کودکی است. دندانپزشک کودکان میتواند با کمک برخی مواد خاص که با نام باندینگ شناخته میشوند این آسیب ها را ترمیم و برطرف کند. جنس این مواد به گونه ای است که هم رنگ دندان هستند. مواد باندینگ دندان مقاوم بوده و با رشد کودک همچنان ماندگار هستند. یکی از 10 تخصص رشته دندانپزشکی است که به طور خاص به مشکلات و درمان افراد در سنین کودکی تا نوجوانی می پردازد. آیا دندان های شیری به مراقبت نیاز دارند؟ فرزندان کوچک و دلبند شما تا سن خاصی دارای دندان های شیری هستند که بعد از ریزش آن ها دندان های دائمی جوانه خواهند زد.

از دست ندهید
با این راهکارها رئیس خشم خود باشید!

عوامل تاثیرگذار در قیمت خدمات دندانپزشکی چیست؟ آیا با عوامل تاثیرگذار در قیمت خدمات دندانپزشکی آشنا هستید؟ در این مقاله از طبیب فارسی همراه ما باشید. هزینه های دندانپزشکی برای بسیاری از مردم گران هست و این موضوع باعث میشود تا نتوانند به سلامت دهان و دندان خود به موقع و به درستی رسیدگی کنند. به عنوان مثال هزینه و قیمت ارتودنسی نسبت به سایر خدمات دیگر میتواند گران تر باشد و این قضیه سبب شده تا برخی از دندانپزشکی ها به ویزیت رایگان روی بیاورند. البته که حداقل هزینه برای ارتودنسی براساس نرخ مصوب درنظر گرفته شده اما در کل شاید همه نتوانند از این خدمت استفاده کنند. در مقایسه با سایر کشورهای دنیا، هزینه های دندانپزشکی و خدمات آن در ایران پایین است اما اگر بخواهیم این مورد را درباره درآمد مردم ایران بسنجیم قضیه کمی عوض میشود و این موضوع جای تامل دارد. قیمت این خدمات در تمام دنیا حتی در کشورهای همسایه ما و حتی کشورهای عقب مانده تر از ما در حوزه پزشکی و فناوری هم گرانتر است.

خرید آنلاین تجهیزات دندانپزشکی

دستگاه رادیولوژی برای عکسبرداری از دندان بیمار است. از یک لوله بزرگ که درون آن دوربین قرار دارد ساخته شده این لوله به صورت اهرمی و روی یک پایه چرخدار قرار دارد. دستگاه رادیولوژی مستقیما به کامپیوتر متصل است و بعد از پایان عکسبرداری، تصویر در کامپیوتر نمایش داده می شود. نوع ساده آن به کامپیوتر متصل نمی شود و برای چاپ عکس باید در یک محیط تاریک انجام شود. اتوکلاو وکیوم و دستگاه ضد عفونی کننده حرارتی: وسایل دندانپزشکی که در دهان بیمار استفاده می شوند بعد از استفاده باید به طور کامل استریل و ضدعفونی شوند. شستن وسایل دندانپزشکی با آب و مایع شستشو، استریل آنها را تضمین نمی کند. ضدعفونی باید با حررات، بخار و مواد ضدعفونی مخصوص انجام شود. در گذشته دندانپزشکان برای ضد عفونی وسایل خود آنها را به مراکز مربوط به این کار ارسال می کردند. اما امروزه دستگاه های ضدعفونی کننده در ابعاد کوچک مخصوص مطب های دندانپزشکی ساخته شده است و می توان با استفاده از آنها تمامی وسایل را ضدعفونی نمود.

از دست ندهید
۱۵ عیدی لوکس برای هدیه به اهل فرهنگ و هنر که کالای دیجیتال نیستند

اولین دندان دائمی آسیای کودکان در سن ۶ سالگی در انتهای دهانشان رویش می کند. بیشتر والدین نسبت به وجود این دندان و یا دائمی بودن این دندان بی اطلاع اند. از آنجایی که این دندان تقریبا همزمان با ورود بچهها به مدرسه و استفاده زیاد آنها از تنقلات، می روید، لازم است که به شدت از این دندان مواظبت نمایند. این دندانها احتیاج به فیشور سیلانت دارند و به محض رویش کامل آنها باید عمل فیشور سیلانت برای آنها انجام شود. بعد روییدن دیگر دندانهای آسیایی دائمی، آنها نیز بهتر است که فیشور سیلانت شوند. فیشور سیلانت در مواردی قابل انجام است که لقی دندان وجود نداشته باشد، دندان پوسیده نشده باشد و بیش از ۴ سال از رویش آنها نگذشته باشد. کلینیک دندانپزشکی مبین با کادری مجرب از پزشکان متخصص این کار را برای کودکان عزیز شما به بهترین صورت انجام می دهند. سنگ لوزه چیست؟ گاهی اوقات این ویژگی خوبی به حساب می آید مثلا زهنگامی که ارتودنتیست برای اینکه مشکل کراودینگ (شلوغی و بهم ریختگی دندانها) را حل نماید از این ویژگی استفاده میکند و یکی از دندان ها را می کشد.

 • هنگام سرفه و عطسه دستمال جلوی دهانتان بگیرید
 • سایر توضیحات
 • کاهش یا جلوگیری از بی نظمی دندانهای دائمی کودک
 • رادیلوژی دندان
 • تورم اطراف دهان، لثه و دندانها

رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پرطرفدار در میان دانش آموزان تجربی است. در این مطلب به معرفی کامل رشته دندانپزشکی و ذکر نکات مثبت و نکات منفی و همچنین بررسی بازارکار آن خواهیم پرداخت. کار یک دندانپزشک پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان است. کار دندانساز با دندانپزشک تفاوت دارد، در گذشته این دو رشته را یکسان می دانستند در حالی که دندانسازی (پروتزهای دندانی) جزئی از رشته دندانپزشکی می باشد. پروتز هاي دندانی نيز در مقطع كاردانی ارائه می شود. دانشجويان در اين رشته در طول دوره تحصيل با روش ساخت انواع دندان های مصنوعی آشنا مي شوند و در مطب دندانپزشكان به عنوان دستيار مشغول كار مي شوند. طول کل دوره تحصیلی ۶ سال می باشد که به دو دوره علوم پایه (۲ سال) و دوره تخصصی همراه با کارآموزی (۴ سال) تقسیم می شود. دندانپزشکی که در یک رشته تخصصی خاص ادامه تحصیل داده باشد (پس از اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی) عنوان «متخصص» حتما زیر اسم او و قبل از گرایش مورد نظر ذکر می شود.

از دست ندهید
روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

در این بخش از مقاله قصد داریم تعدادی از تجهیزات مختلف را نام ببریم و شرح دهیم. با این کار میتوانید قبل از خزید اطلاعات خود ار کامل کنید و سپس دست به کار شوید. یونیت دندانپزشکی در واقع همان صندلی بزرگی است که به هنگام معاینه و جراحی دندانپزشک روی آن دراز میکشید. یونیت یک تابلت دارد که شلنگ های جراحی روی آن قرار میگیرند. زیرسری یونیت بخش دیگری از آن است که قابلیت تنظیم دارد و میتواند برای قرار گرفتن افراد را روی صندلی راحت تر کند. پدال و صفحه کلید برای انجام تنظیمات اضافه روی آن است. ساکشن هواییف ساکشن مرکزی، سینی ابزار و تابلت دستیار موارد دیگری هستن که به هنگام جراحی بسیار به دندانپزشک کمک میکند. یکی از تجهیزاتی که برای درمان ریشهی دندان به کار میروند و حتما در مطب دندانپزشکی خود به آنها نیاز خواهید داشت، تجهیزات اندو است. تجهیزات اندو طیف وسیعی دارند.

 • لیست تجهیزات دندانپزشکی شستشو و استریلیزاسیون
 • پشت انگشتان را هم با قفل کردن پنجه در هم بشویید
 • جک های پیچی (Screw lift)
 • کالای مورد نظر در انبار دنتیوا موجود باشد
 • برس مویی و رابرکپ
 • لایت یا چراغ
 • International Congress of Oral Implantologists: “Understanding Dental Implants.”

خونریزی کمتر، قدرت تاثیر بالا، و تقریبا آسیب رسانی پائین به دندان را می توان از فاکتورهای برتر استفاده از این دستگاه در مقایسه با دیگر روش های جرمگیری نام برد. بنابراین Ultrasonic Scaler را می توان یکی از روش های مفید در جهت پیشگیری و درمان بیماری های دندان دانست. ۱- جعبه اصلی که داخل آن مدار الکترونیکی قرار دارد و در جلوی آن کلیدهای کنترل جریان آب و هوا و نیز خاموش و روشن قرار دارد. ۲- هندپیس که از طریق کابل به دستگاه اتصال دارد. فضا نگهدارنده دندان جلو ۳- پدال که دارای کابل بلندی است و انتهای آن با یک فیش و یا بطور مستقیم به دستگاه متصل می شود. ۵- شیلنگ آب که مستقیماً یا بوسیله فیش به دستگاه متصل می شود. هندپیس از یک محفظه مناسب برای نصب قلم ساخته شده است و آب از طریق یک کابل نازک به نوک قلم می رود و تمام محفظه هندپیس را پر می کند. باید توجه داشت که به علت گرم شدن قلم، هیچ گاه بدون آب از دستگاه استفاده نمی شود.

از دست ندهید
روش های قطعی درمان فرو رفتگی جای جوش

 

[ بازدید : 4 ]

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا