سایر مطالب

حقایق اساسی میوه خشک کن

قهوه ساز توان و مکش این جاروبرقی ها فوق العاده بالاست، با این حال صدای زیادی تولید نمی کنند. میوه خشک کن هایی که توان مصرفی بالاتری دارند، سریعتر گرم میشوند، اما گرانترند و برق بیشتری هم مصرف میکنند. منتها دقت داشته باشید که خشککنهای دارای سینی گِرد بیشتر برای مواد غذایی خشک (میوه، سبزی، گوشت و امثال اینها) قابلاستفادهاند. این قبیل خشککنهای مواد غذایی اغلبشان طبقات کشویی دارند و درشان از پهلو باز میشود. میوه خشک کن ها چه انواعی دارند؟ در هر صورت، برای خرید دستگاه خشک کن میوه، باید به قیمت، کیفیت و ویژگیهای دیگر آن توجه کنید و قبل از خرید، مقایسه قیمت و ویژگیهای مختلف دستگاهها را انجام دهید. همچنین، قیمت دستگاههای خشک کن میوه حرفهای با قیمت دستگاههای خانگی متفاوت است. همچنین این دستگاه وسیله خوبی برای خشک کردن میوه برای کودکان می باشد زیرا کودکان به دلیل رشد در طول یک روز نیازمند مصرف انواع میوه هستند که بتوانند تغذیه ای سالم داشته باشند. همانطور که غذاساز تهیه غذا را ساده میکند، میوه خشک کن تهیه تنقلات سالم را برایتان راحت میکند. پیش از بررسی نکاتی که باید برای خرید میوه خشک کن مدنظر داشته باشید، بیایید ابتدا به سؤالاتی بپردازیم که شاید پیش از خرید این وسیله ذهنتان را درگیر کنند.

سرویس قابلمه در این مطلب قصد داریم طرز تهیه میوه های خشک را با استفاده از گرمای خورشید، فر، مایکروفر، بخاری و دستگاه میوه خشک کن به شما آموزش دهیم. البته این نوسان بسته به اینکه میوه خشک کن ایرانی بخرید یا خارجی متفاوت است و معمولا هزینه اجناس دلاری بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرد. دستگاههای خشککن مواد غذایی آب میانبافتی خوراکیها را میگیرند، اما بیشتر ویتامینها و آنزیمها را باقی میگذارند. گویا این آنزیمها در گستره دمایی حدود ۱۰۴ تا ۱۰۶ درجه فارنهایت (معادل حدود ۴۰ تا ۴۱ سانتیگراد) کمکم شروع به افت میکنند و در گستره دمایی حدود ۱۱۶ تا ۱۲۰ درجه فارنهایت (معادل حدود ۴۷ تا ۴۹ سانتیگراد) کاملا از بین میروند. اغلب خوراکیها هم چیزی بین ۲ تا ۹۶ درصد آب میانبافتی دارند. خوب است نکتهای را هم درمورد آنزیمهای مفید موجود در مواد غذایی تازه خدمتتان عرض کنیم. سلامتی: خشککنها باعث حفظ مغذیجات طبیعی موجود در مواد غذایی میشوند. نکته دیگری که کار با خشککنها را راحتتر میکند، قابلیت شستوشوی قطعات در ماشین ظرفشویی است.

از دست ندهید
ترس از دانش دانشنامه پرشین دکتر

نکته مهم تر این است که این شغل یک سرمایه گذاری کم ریسک محسوب می شود، به نحوی که حتی اگر فردی در این راه سرمایه گذاری کرد و موفق نشد نیز آسیب چندان سختی نخواهد دید. البته باید به این نکته نیز توجه کنید که براساس برند تولیدکننده جارو شارژی، قیمتهای مختلفی نیز برای آن درنظر گرفته میشود. که کارشناسان و پزشکان توصیه می کنند حتی الامکان از چنین ظروفی استفاده نشود. محصولات این برند در کارخانه های کشورمان هم تحت نظر ام جی اس آلمان ساخته می شود. ضمنا خرید برخی مواد غذایی خشکشده آماده گران درمیآید و اگر خودتان برای خشککردنشان دستبهکار شوید، در هزینههایتان هم صرفهجویی میشود. چربیها: خشک کردن مناسب مواد غذایی وابسته به تبخیر رطوبت است و متأسفانه چربیها تبخیر نمیشوند. از ویژگی های این دو مدل میوه خشک کن پارس خزر به سیستم عبور هوای گرم، 5 سبد خشک کن شفاف، قابلیت تغییر تعداد سبد ها، مناسب برای خشک کردن میوه ها و سبزی های معطر است. 7. برخی این سوال برایشان وجود دارد که میوه خشک کن چند ساعته خشک میکنه؛ برای پاسخ به این سوال حتما باید به جدول زمانی دستگاه های خشک کردن میوه مراجعه کنید ولی متوسط بین 6 الی 15 ساعت این پروسه زمان میبرد.

البته، به شرط این که یک دستگاه رومیزی جمع و جور خریداری کنید.برای اینکه بررسی کنید که خرید این دستگاه برای شما به صرفه است یا خیر میتواند اول ببینید هر کیلو میوه چقدر میوه خشک میدهد و سپس با توجه به مصرف خود برای خرید دستگاه میوه خشک کن تصمیم گیری نهایی را انجام دهید. به همین منظور می توان از هسته گیر های دستی، اهرمی یا پنوماتیک به همین جهت استفاده کرد. می توان از میوه خشک کن ها اشاره کرد. پیشتر هم اشاره کردیم که کار با دستگاههای میوه خشک کن مواد غذایی کار پیچیدهای نیست. اما خشککنها با از بینبردن آب میانبافتی خوراکیها مانع رشد عوامل موذی و درنتیجه افزایش ماندگاری مواد غذایی تا ماهها یا حتی سالها میشوند. دستگاه میوه خشک کن همانطور که از نامش مشخص است، دستگاهی است که برای خشک کردن و حذف آب از انواع میوه، سبزی و سایر مواد غذایی بدون هیچ گونه آسیب یا تغییر در ماهیت و محتوای غذایی آنها طراحی شده است.

از دست ندهید
بررسی قورت دادن سنگ لوزه در مجله ایران دنتال و دندانپزشکی کودکان

میوه خشک کن ها بر اساس نوع کاربرد در سه مدل خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی ساخته و به بازار عرضه می شوند. میوه خشک کن های ترموستاتدار بهدلیل برخورداری از قابلیت تنظیم دما بهترند. اما اگر اهل سالمخوری هستید و معمولا با تنقلاتی مثل چیپس میوه ته دلتان را میگیرید، پس میوه خشک کن بهدردتان میخورد. اما، اگر از وضع مالی خوبی برخوردار هستید این محصول یک انتخاب هوشمندانه و عاقلانه است. ترموستات: از دیگر موارد مهمی که بهتر است با توجه به پیشرفت صنعت غذایی در هنگام خرید یک دستگاه میوه خشک کنی به آن توجه داشته باشید، وجود یک ترموستات قوی بر روی محصول مدنظرتان است. برای اطمینان از گستره دمایی موردنیاز برای مواد غذایی مختلف بهتر است که به دفترچه راهنمای محصول رجوع کنید. درمورد دستگاههای خشک کن مواد غذایی مهمترین توجیهش میتواند جلوگیری از فساد خوراکیها و حفظ ویتامینها و مواد معدنی باشد. دستگاههای میوه خشک کن برای انجام این فرایند به المنت حرارتی و فن مجهزند.

میوه خشک کن میوه خشک کن ها چه مزایایی دارند؟ یکی از مهمترین نکات در شغل میوه خشک کنی فروش محصولات نهایی میباشد که باید با کیفیت بالا تولید و عرضه شود. فروشگاه بانه 90 با بیش از 9 سال سابقه فروش حضوری و 4 سال فروش اینترنتی در زمینه لوازم خانگی یکی از معتبرترین فروشگاه های شناخته شده در سطح کشور است که با ارائه آموزش های دقیق و کامل نحوه تشخیص محصولات اصلی از تقلبی پشتیبان شما هموطنان گرامی می باشد. این نوع قابلمه ها در کشور ما پر طرفدار هستند. به همین منظور دسته های در نظر گرفته شده برای قابلمه ها بر اساس فرایندهای مختلفی طراحی و تولید می شوند، که در همین راستا بسیاری از تولید کنندگان دسته های طراحی شده برای قابلمه و ماهیتابه را از جنس پلاستیک با کیفیت و با دوام در نظر می گیرند. جالب است بدانید که این نوع قابلمه در بازار به شکل کیلویی به فروش می رسد و به دست هنرمندان ایرانی ساخته می شود. پس جالب است بدانید که دستگاههای خشککن مواد غذایی علاوهبر خشککردن میوه برای خشککردن سبزیجات، غلات، گوشت و حتی گُل هم کاربرد دارند. وقتی هم که دما از حد لازم بالاتر باشد، مواد غذایی بهجای خشکشدن میپزند و درنتیجه بخش قابلتوجهی از طعم و مواد مغذیشان از دست میرود.

از دست ندهید
هفت راه برای اختراع مجدد چای ساز خود

اما بیشتر فرهای کانوکشن یا فندار و همچنین فرهای معمولی قادر به تولید گرمای با مختصات لازم برای خشککردن مواد غذایی نیستند و نقاط غیر همدما ایجاد میکنند. با دستگاههای خانگی خشک کن مواد غذایی میتوانید میوه خشک مصرفیتان را خودتان تهیه کنید. قیمت میوه خشک کن با توجه به ویژگی های هر دستگاه متفاوت است. ویترین نت یکی از بهترین و معتبرترین بازارهای آنلاین برای خرید دستگاه میوه خشک کن صنعتی و خانگی است که امکان خرید بیواسطه از تامینکنندگان را طبق سلیقه و نیاز کاربران فراهم میکند. راستش نتیجه کار در فر بهخوبی میوه خشک کن درنمیآید! چون میوه خشک کن ها بیشترشان فن دارند، پس عجیب نیست که سروصدا داشته باشند. معیارهای انتخاب بهترین دستگاه میوه خشک کن چیست؟ این وسیله درواقع خشککن مواد غذایی است، اما چون اغلبمان با هدف میوه خشککردن سراغش میرویم، بیشتر بهاسم میوه خشک کن شناخته میشود. بسیاری از افراد استفاده از حالت آماده شده آن یعنی میوه خشک شده را ترجیح میدهند؛ اما فکر میکنند این عمل بسیار وقتگیر و هزینهبر است.

این عمل سبب تولید اسلایس هایی پفکی شکل میشود که کیفیت بسیار بالای دارند. مثلا اگر خشککنتان قادر به توزیع یکنواخت گرما باشد، دیگر نیازی نیست که سینیها را چند بار در طول فرایند خشککردن جابهجا کنید. را تعمير ميکنيم. سيستم خدمات دهي ما نزديکترين متخصص را جهت تعمير در زماني که شما تعيين ميکنيد به محل اعزام نموده تا در سريعترين زمان ممکن مشکل شما را برطرف کنند. به این معنی که برای بیرونآوردن سینی پایینی مجبورید همه سینیهای بالاتر را بردارید. بعد از انجام تمامی راهکارها و روش ها جهت خشک کردن موزها باید آن ها را در ظرفی و در مکانی مناسب نگهداری کنید شما باید به ظرفی که می خواهید موز ها را نگهداری کنید و همچنین میزان رطوبت آن ها توجه لازم را داشته باشید، همچنین موز خشک شده باید بافت خودش را حفظ کرده باشد و نرم باشد؛ توجه به مواردی که گفته شد بسیار اهمیت دارد که می تواند سبب کیفیت هرچه بیشتر موز خشک شده شود. خرید میوه خشک کن میتواند شما را در خشک کردن میوه به خودکفایی کامل برساند. اما علت اصلی استفاده از دستگاه میوه خشک کن خانگی مصرف میوه و ویتامین های آنها در هر فصل از سال است.

از دست ندهید
روش های صحیح چیدمان دکوراسیون خانه

برای خرید میوه خشک کن به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ به فروش و سود مناسبی برسید باید از دستگاه های خشک کن با ظرفیت مناسب و اجزای داخل دستگاه دارای سینی های مناسب المنت های حرارتی و سیستم تهویه استفاده کنید. ضمنا دستگاههای خشک کن مواد غذایی از لحاظ مصرف برق هم در مقایسه با فر برتری دارند. همانطور که گفتیم مواد غذایی خشکشده ماندگاری بیشتری دارند. بهاینترتیب میتوانید کنترل بیشتری روی کیفیت نهایی کار داشته باشید و از خشکشدن زیادی جلوگیری کنید. دستگاه های جریان افقی کارایی بیشتری دارند و برای توضیح گرما یکنواخت تر هستند. این قابلمه ها عمر طولانی و وزن بالایی دارند. دستگیره های پلاستیکی مانع از انتقال حرارت به دسته قابلمه می شوند. به همین دلیل هم در هنگام استفاده جاروهایی با بدنهی پلاستیکی و هنگام جدا کردن قطعات آن برای تمیز کردن، بهتر است ملاحظات لازم را در نظر داشته باشید. فقط کافی است خوراکی موردنظر بهمدت لازم در معرض مداوم دمای مناسب قرار بگیرد. اما مثلا بیشتر طول میکشد که به دمای لازم برای شروعبهکار برسد. البته فولاد ضدزنگ بیشتر برای ساخت خشککنهای سایز بزرگ و مدلهای صنعتی استفاده میشود. توصیه میشود قبل از خرید این دستگاهها حتما درباره قیمت و کیفیت ساخت آن تحقیق کنید تا بهترین گزینه را بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا