سلامت

روکش دندان شیری کودکان و نحوه مراقبت از فیشورسیلانت

روکش دندان شیری کودکان و نحوه مراقبت از فیشورسیلانت
روکش دندان شیری کودکان و نحوه مراقبت از فیشورسیلانت

دندانپزشک زیبایی دندان های شما را با لمینت یا کامپوزیت جایگزین نمی کند. بلکه لمینت و کامپوزیت را روی دندان های شما می چسباند. پس فرم کلی دندان ها قبل از کار زیبایی دندانپزشکی در نتیجه نهایی تاثیرگذار است. ممکن است دندانپزشکی فقط دندان های ردیف و فک استاندارد را برای لمینت یا کامپوزیت دندان پذیرش کند. طبیعی است نتیجه نهایی نمونه کارهای این پزشک در برخی موارد زیباتر از نمونه کارهای پزشک دیگر باشد. پس در نتیجه عکس قبل دندانها و عکس بعد از انجام زیبایی دندان پزشکی را با هم مقایسه کنید. مراحل پر کردن دندان نمونه کارهایی که از کل صورت است، شما را به اشتباه می اندازد.به صورت ناخودآگاه ذهن توجه شما را از دندان های فرد به زیبایی صورت وی جلب می کند. هر چه چهره زیباتر باشد، ذهن شما دندانهای وی را زیباتر می بیند . ممکن است به شما اطلاعات اشتباه دهد. پس کافی است نمونه کارهایی را ببینید که فقط دندانهای قبل و بعد فرد را نمایش می دهد.

امروزه بخشی از فعالان حوزه ی دندانپزشکی در هر سطح و با هر عنوان تخصص، تمایل دارند تا در کشورهای عربی از جمله امارات و عمان مشغول به کار شوند. در اینجا است که اطلاع از شرایط کار دستیار دندانپزشک در دبی اهمیت می یابد. دستیاران دندانپزشک در کشورهای خارجی، مخصوصا کشورهای عربی حاشیه ی خلیج فارس شرایط کاری بسیاری مطلوب تری در مقایسه با کار کردن در کشور خودمان دارند. برای دستیاران دندانپزشک همه چیز از حقوق و مزایا گرفته تا بازار کار و امنیت شغلی، شرایط کار دستیار دندانپزشک در دبی را مناسب تر کرده است. با این وجود چنانچه کشور هدف خود برای مهاجرت کاری را انتخاب نکرده اید، می توانید به دبی به عنوان یک انتخاب رده بالا نگاه کنید. همچنین برای دستیاران دندانپزشکی که تمایل به مهاجرت کاری دارند، آگاهی از مسیر مهاجرتی و شرایط کار دستیار دندانپزشکی در دبی اهمیت به سزایی دارد. ما در این جستار به دبی به عنوان یکی از مقاصد محبوب و مطلوب مهاجرت کاری برای دستیاران دندانپزشک پرداخته و روند کلی جست و جوی کار در این شهر را برایتان شرح می دهیم.

  • از بین بردن فاصله بین دندان ها (دیاستم)
  • مهارت انجام کارهای ظریف با دست
  • عدم تقارن دندان ها (Asymmetrical teeth)
  • ۱۲ نظر
از دست ندهید
اسپری شامپوی خشک چیست و چه کاربردی دارد؟ + عوارض آن چیست؟

دندانپزشک کودک شما در این مواقع ممکن است پیشنهاد دهد که با دادن برخی داروهای آرامبخش به کودکتان میتوان به فرایند درمان کمک کرد. داروهای آرامبخش باعث میشود کودک شما آرام یا خواب آلوده شود و در نتیجه دندانپزشک کودکتان بهخوبی میتواند کار خودش را انجام دهد. این نوع درمان را «آرامبخشی هشیارانه» یا به اختصار آرامبخشی مینامند. استفاده از آرامبخش در فرایند دندانپزشکی باعث میشود که کودک آرام شود ولی وی قادر خواهد بود به صدای دندانپزشک یا تحریک پاسخ دهد و رفلکسهای محافظتی خود را حفظ کند. انواع دندان مصنوعی آرامبخشی ممکن است هنگامیکه یک کودک نیاز به درمان دندانپزشکی زیادی دارد یا نیازهای خاصی دارد مورد استفاده قرار گیرد. از اکسید نیتروژن یا گاز خنده اغلب برای آرام کردن کودکان مضطرب در دندانپزشکی استفاده میشود. استفاده از گاز خنده باعث میشود که ترس و اضطراب کودک کنترل شود و وی آرامش نسبی در حین فرایند درمان دندانپزشکی و در نتیجه درمان راحت و ایمن داشته باشد. در فرایند آرامبخشی با گاز خنده، اکسید نیتروژن با اکسیژن مخلوط شده و از طریق یک ماسک کوچک بر روی بینی کودک استنشاق میشود.

شورای ارزیابی فناوری در مراقبتهای بهداشتی سوئد استفاده از فناوریهای مراقبتهای بهداشتی در شرکتهای مراقبتهای پزشکی سوئد را به صورت مقرون به صرفه گسترش میدهد. این شورا از نظر پزشکی، اقتصادی، اخلاقی و اجتماعی، درمانهای جدید را بررسی و ارزیابی میکند. قانون خدمات بهداشتی و پزشکی بیان میکند که شرکتهای مراقبتهای پزشکی سوئد باید کلیه ساکنان قانونی را تحت پوشش قرار دهد. پوشش اضطراری برای کلیه بیماران از اتحادیه اروپا و کشورهای منطقه اروپا و 9 کشور دیگر که سوئد با آنها توافق نامههای دوجانبه دارد، ارائه میشود. کودکان متقاضی پناهندگی و فاقد اسناد و مدارک حق دارند مانند کودکان ساکن دائمی از خدمات بهداشتی برخوردار شوند. پناهجویان بزرگسال فاقد سند و مستند حق دارند از مراقبتهای غیر قابل تعویق مانند مراقبتهای بارداری استفاده کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به موسسه مهاجرتی و کار در خارج از کشور می توانید روی لینک کلیک کنید. از قانون تابعیت کویت چه باید بدانیم؟

از دست ندهید
معرفی علل ابتلا به انسداد روده در مجله پزشکی سلامت و بهداشت عمومی

حين معاينات كلينيكي، دندانپزشك تاريخچه اي از سوابق پزشكي و دندانپزشكي مي گيرد، از دندانها قالب گيري بعمل آورده و آنها را با گچ دندانپزشكي مي ريزد. اين قالب هاي مطالعه علاوه بر اينكه روابط دندانها را نشان داده و در طرح درمان كمك كننده مي باشد، ماخذي نيز براي بررسي پيشرفت درمان مي باشند. تهيه عكس هاي معمولي از صورت و دندانها نيز يك ركورد و ثبت قبل از درمان است.روکش
دندان شیری کودکان
 تعدادي راديوگرافي نيز ممكن است براي تشخيص پيشرفت مال اكلوژن نياز باشد. راديو گرافي رايج در اين زمينه پانوراميك مي باشد كه همه دندانها را در يك كليشه نشان مي دهد. راديوگرافي ديگر سفالومتري جانبي مي باشد كه بصورت نيم رخ رابطه دندانها و فكين را نسبت به صورت و جمجمه نشان مي دهد. از چه دستگاههايي براي تصحيح مال اكلوژن استفاده مي شود؟ بطور كلي از 2 نوع دستگاه براي اين منظور استفاده مي شود: 1- دستگاههاي متحرك 2- دستگاههاي ثابت. دستگاه متحرك از سيم و مواد پلاستيكي (اكريل) ساخته مي شود و توسط بيمار در دهان گذاشته و برداشته ميشود.

در واقع در این نوع دندانپزشکی همه چیز دندان ها عوض می شود، از رنگ گرفته تا شکل دندان ها. در حیطه درمانهای زیبایی دندانپزشکی گاهی یک درمان جزئی و ساده می تواند تغییرات شگرفی در ظاهر دندانها ایجاد نماید. البته گاهی هم برای رسیدن به یک طرح لبخند زیبا نیاز به طرح درمانهای پیچیده و پرهزینه می باشد. این مسأله بایستی در یک جلسه معاینه و با دانستن دندانپزشک زیبایی از میزان توقع و انتظارات خود بیمار از دندانهای خود تعیین گردد. در ادامه با برخی از اصطلاحات و درمانهای مربوط به زیبایی دندان آشنا می شوید. اصلاح طرح لبخند در حقیقت ترکیب علم دندانپزشکی و هنر است که در جهت ایجاد لبخندی زیبا و مطابق با خواسته شخصی فرد و شکل آناتومی صورت فرد اعمال می شود. جهت نیل به یک طرح لبخند زیبا و متناسب، راهکارهای متفاتی را میتوان به کار برد. کاربرد هر یک از این درمانها متناسب با نوع مشکلات زیبایی و نیز ذهنیت بیمار از دندانهای خود می تواند تفاوتهای زیادی داشته باشند.

از دست ندهید
بررسی مراحل رژیم دوکان در مجله پزشکی سلامت و رژیم لاغری

ونیر دندان لایههایی از روکش هستند که متشکل از مواد همرنگ دندان می باشند وبه منظور اصلاح رنگ دندان، ترمیم موضعی، کاربرد زیبایی و یا رفع عیوب دندانی مورد استفاده قرار می گیرند. روکش های ونیر به لحاظ روش درمانی، در دو دسته مستقیم (direct) و یا غیرمستقیم (indirect) موجود می باشند. ونیر هایغیر مستقیم بهدلیل زیبایی بیشتر، استحکام بالاتر، حفظ بافت دندان و دوام بهترشان کاربرد وسیع تریدارند. کاربرد ونیر ها در درمان دندان بیمارهای دیابتی، تغییر رنگ دندان، لکههای رنگی موضعی، تغییر رنگهای آبی یا خاکستری و تغییر رنگ درونی است. لازم است انجام ونیر دندان ها به شکل دانه دانه و به نوبت صورت گیرد. ونیر کامپوزیت دندان چیست؟ امروزه با استفاده از ونیر کامپوزیت دندان، می توان یکی از بهترین درمان ها را برای ایجاد لبخندی زیبا در بیماران انجام داد. در یک تعریف می توان اینگونه عنوان کرد که ونیر کامپوزیت دندان، ترکیبی از مواد زمینهای هستند که در اثر ترکیب ذراتی به نام فیلر به استحکام بالایی دست خواهند یافت.

بنابراین سلامت دندان از اهمیت ویژهای برخوردار است که بنا بر آن باید در انتخاب کلینیک دندانپزشکی دقت زیادی کنیم تا هم به سلامت و هم به زیبایی خود لطمهای وارد نکنیم. ما هم تلاش کردیم تا در این مقاله بهترین درمانگاه دندانپزشکی تهران که به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند را برای شما لیست کنیم. ثبت نام نکرده اید؟ اگر قبلا در دکتر سوشا | مرجع تخصصی پزشکی و سلامت عضو شده اید، وارد شوید. معاینات منظم دندانپزشکی اطفال بخش مهمی از مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه برای کودک است. دندانپزشک در هر معاینه دندان های کودک شما را تمیز می کند و خطر پوسیدگی دندان را ارزیابی می کند. هر دندانپزشک روش م… دندانپزشکی با بیهوشی به شرایط و خواسته های شما بستگی دارد. برخی از بزرگسالان و کودکان به دلیل مشکلات خاص و اضطراب و ترس ممکن است به دندانپزشک مراجعه نکنند و یا با دندانپزشک همکاری نکنند. دندانپزشکی با بیهوشی به شرایط و خواسته های شما بستگی دارد.

از دست ندهید
روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

یک تخصص دندانپزشکی است که محدوده آن را سن فرد تعیین میکند. پیشگیری و درمان بیماریهای دهان و دندان از دوران نوزادی و کودکی تا بلوغ به عهده متخصص این رشته است. کودکان نیازمند مراقبتهای ویژه سلامتی نیز توسط متخصص این رشته درمان میشوند. همچنین دندانهای شیری، عادت مکیدن انگشت و پستانک، سیلانت (مواد مسدودکننده شیارهای دندان)، فضانگهدار و روکش دندان شیری (SSC) جزو این بخش است. این تخصص به پیشگیری و درمان بیماریهای بافتهای حمایت کننده مجاور دندانها و حفظ سلامت، عملکرد و زیبایی این ساختارها (لثه، استخوان فک و …) میپردازد. مراقبتهای لازم بعد از جراحی لثه و کشیدن دندان، پریودونتیت (پیوره)، لثه سالم , ژنژیویت (آماس لثه) و جرم گیری و همچنین بیماریهای لثه در اینتخصص دنبال میشود. شاخهای از دندانپزشکی است که به بازسازی و حفظ عملکرد دهان، راحتی، سلامتی و زیبایی بیمار میپردازد. بازسازی و ترمیم دندانهای طبیعی و یا جایگزینی دندانها و بافتهای فکی- صورتی از دست رفته با جایگزینهای مصنوعی، در حیطه عملکرد این رشته است.

دکتر بشارت در کلینیک خود، انواع خدمات تخصصی دندانپزشکی و کاشت دندان را انجام می دهد. دندان یکی از اصلی ترین اجزای بدن است که برای خوردن و جویدن غذا از آن استفاده می کنیم. شاید بدون موی سر و یا دیگر بخش های بدن بتوان به زندگی ادامه داد. اما نقش دندان به قدری حیاتی است که احساس درد و یا از بین رفتن آن، بتواند شما را دچار درد سر کند. پس قبل از خراب شدن دندان های خود، باید فکری به حال بهداشت و سلامت آن بکنیم. مراقبت
از فیشورسیلانت
 استفاده از مسواک و یا دهانشویه های مناسب، می تواند به حفظ سلامت دندان شما کمک کند. اما راهکار بعدی این است که به طور دوره ای دندان های خود ذرا به یکی از بهترین دندانپزشک های تهران نشان دهیم. این کار باعث می شود تا خیال شما از بابت سلامت دندان هایتان راحت شود. چون بعشی از دندان ها ظاهری سالم دارند ولی در باطن پوسیده هستند. در این لیست سعی کردیم بهترین دندانپزشکان تهران را به شما معرفی کنیم.

از دست ندهید
روتین مراقبت از مو چرب

 

[ بازدید : 6 ]

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا