سلامت

سن مناسب ارتودنسی کاموفلاژ در مجله ایران دنتال و ایمپلنت

سن مناسب ارتودنسی کاموفلاژ در مجله ایران دنتال و ایمپلنت
سن مناسب ارتودنسی کاموفلاژ در مجله ایران دنتال و ایمپلنت

5. جلوی اعمال ضد رقابتی و خلاف حقوق مصرف کننده را از طرف رقبا و کلاهبرداران بگیریم. 6. سند برند قابل خرید فروش است و ارزش مالی دارد. 7. مشتریان وجه تمایز شما با سایر فعالین این عرصه را متوجه می شوند. 8. یک مزیت غیرقابل کپی در تجارت خود خواهید داشت. چه کسانی می توانند برند تجهیزات دندانپزشکی خود را به ثبت برسانند؟ همه ی نقش آفرینان و افرادی که در این زمینه فعالیت می نمایند می توانند برند خود را ثبت کنند. اعم از اینکه آنها تولید، توزیع، پخش، واردات، صادرات و… را در خصوص تجهیزات دندانپزشکی انجام بدهند. برند دندانپزشکی خود را در کجا به ثبت برسانیم؟ ثبت برند و علامت تجاری نزد اداره ثبت مالکیت فکری انجام می پذیرد. ثبت برند، اختراع، طرح صنعتی همیشه اینگونه است. تقاضای ثبت به وسیله اظهارنامه از سرتاسر کشور به این اداره در تهران ارسال می شود. انجام این اعمال به دو مرحله الکترونیکی و حضوری تقسیم می شود. ثبت برند در صورتی که مالک شخص باشد به مدارک هویتی مالک و اگر شرکت باشد به مدارک شناسایی شرکت و مدیرعامل نیاز دارد. به مدارک برند و علامت تجاری اعم از تصویر برند و مشخصات آن به انضمام تعیین طبقه و کالا و خدمات نیاز است. مدارک لازم در خصوص ایجاد پروفایل و پرونده برای متقاضی ثبت برند ولو اگر یک درصد در مالکیت او باشد. فضا نگهدار دندان چیست؟ گواهی صحت امضاء دفترخانه ای. برای ثبت برند تجهیزات دندانپزشکی چه مجوزی ارائه نماییم؟ تمام مجوزهایی که شما برای فعالیت در این زمینه می توانید از وزارتخانه هایی چون صمت و بهداشت دریافت نمایید. مجوزهای صنفی و حرفه ای که شما از مراجع مربوط دریافت می نمایید.

 • گلوله پنبها ی استریل
 • قیچی بلانت (با نوک غیر تیز)
 • نگهدارنده ی کاغذ آرتیکولاسیون
 • برنیشه ها
 • آپلود کلیه مدارک مورد نیاز
 • جک های هیدرولیکی (Hydraulic lift)
 • آمالگام کارور
 • آمالگام پلاگر
از دست ندهید
فرق لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

فارغ التحصیلان این رشته به دلیل کسب تجربه و مهارت های لازم برای بازار کار، معمولا با مشکل بیکاری روبرو نمی شوند. همچنین هر ارتودنتیست یا دندانپزشک عمومی برای ساخت قالب های ارتوندسی یا دندان های مصنوعی به این تکنسین های نیاز دارد. در حالت کلی آینده شغلی خوبی را برای این رشته می بینیم. تکنسین دندانپزشکی شخصی است که برای تهیه پروتز برای بیماران دندانپزشکی آموزش دیده است. این پروتزها شامل تاج، روکش، دندان مصنوعی کامل یا جزئی و همچنین وسایل ارتودنسی است. دندانپزشک اطلاعات دقیقی درباره آنچه که دقیقاً می خواهد تکنسین دندانپزشکی انجام دهد ، ارائه می دهد. نقش تکنسین دندانپزشکی در جمع آوری این اطلاعات و کار با آن قالب ها، به منظور ساخت پروتزهای خاص در صورت نیاز یا نیاز بیمار دندانپزشکی خواهد بود. آنها بالاترین بخش کار خود را با ابزار دستی کوچک انجام می دهند. آنها برای انجام این نوع کارها باید در طول روز کاملاً صبور باشند.

گاهی اوقات عفونت لثه انقدر زیاد می شود که بافت عصبی از بین می رود و پولیپ ها نمایان می شوند و معمولا این پولیپ ها غیر قابل بازگشت هستند. نکروز پالپ به شرایطی گفته می شود که بافت عصبی به طور کامل مرده و دیگر امیدی به عصب کشید و احیای دوباره ی دندان نمی باشد. در این شرایط تنها گزینه جراحی دندان است که باید تحت نظارت پزشک متخصص انجام گیرد. بیماری های لثه یا همان پریودنتیت، معمولا به دو صورت مهاجم و مزمن به وجود می اید. نوع اول آن یعنی همان مهاجم معمولا در سنین بیست سالگی رویت شده و بیشتر ریشه در ژنتیک و ایمونولوژی دارد. معمولا در این نوع بیماری لثه شما جرم و پلاک دندان زیادی مشاهده نمی کنید اما این بیماری خرابی های خاص خودش را خواهد داشت. نوع مزمن پریودنتیت معمولا بعد از سی سالگی اتفاق می افتد و دلیل شایع آن معمولا به عدم مسواک و مراقبت از دندان ها و یا بد مسواک زدن بر می گردد.

از دست ندهید
بررسی قورت دادن سنگ لوزه در مجله ایران دنتال و دندانپزشکی کودکان

در صورتی که پوشش خارجی فیلم به خون یا بزاق آلوده شده باشد، باید آن را با دستمال یکبار مصرف آغشته به محلول ضدعفونی کننده تمیز نمود و سپس نسبت به ظهور و ثبوت آن اقدام کرد. سطوح اتاق تاریک را با روکش های محافظ یکبار مصرف پوشانده و در صورت آلودگی سطوح زیرین، باید مواد ضد عفونی کننده متوسط استفاده گردد. لوله کولیماتور، سر دستگاه و همچنین صفحه کلید کنترل آن را با پو شش های محافظ یک بار مصرف پوشانده و آنها را باید پس از هر بیماری تعویض نمود.سن
مناسب ارتودنسی کاموفلاژ
 در صورت آلودگی، باید با محلول ضد عفونی کننده مورد تایید کارخانه سازنده ضد عفونی گردد. سنسورهای دیجیتال باید با اتو کلاو یا محلول ضد عفونی کننده قوی استریل شوند. بهتر است برای سنسور های دیجیتال از پوشش های محافظ یکبارمصرف استفاده شود. ظهور و ثبوت فیلم، احتمال ایجاد آلودگی وجود دارد. لذا از ضدعفونی مکرر و ایده آل همه سطوح با اسپری نمودن مواد ضدعفونی اطمینان حاصل نمایید.

امکان اولین ویزیت دندانپزشکی پس از رویش اولین دندان های شیری کودک، یعنی در سن یک سالگی امکان پذیر می باشد. آگاهی اولیای کودک در حذف عادت هایی همچون مکیدن انگشت، خوردن پستانک، جویدن ناخن و تنفس از راه دهان به مدت طولانی، در تشویق کودکان مؤثر است. هدف متخصص دندانپزشکی کودکان پیشگیری و درمان بیماریهای دهان و دندان از دوره نوزادی تا نوجوانی می باشد. کودکان نیازمند مراقبتهای ویژه (ناتوانی ذهنی، اوتیسم، فلج مغزی و…) نیز توسط متخصصین این رشته درمان میشوند. در طی دوره ۳ ساله آموزش تخصصی ، فرد با انجام درمان های پیشرفته و تخصصی دندانپزشکی کودکان وگذراندن واحد های اختصاصی تئوری وعملی از جمله پزشکی کودکان، روانشناسی کودک ومراحل رشد روانی کودک، ارتودنسی پیشگیری ومداخله ای ، درمان کودکان نیازمند مراقبتهای خاص، درمان های دندانپزشکی تحت آرامبخشی وبیهوشی و… با ارایه مقالات تحقیقاتی مختلف و دفاع از رساله تخصصی، گواهینامه تخصصی دندانپزشک متخصص کودکان را دریافت مینماید .

 • نیاز به نمونه برداری از بافت
 • Needleman, H. Pediatric Dentistry, March 22, 2000
 • استفاده از نیروهای متخصص برای خدمات پس از فروش
 • باربد بروچ
 • ابزارهای جراحی / کشیدن دندان- فورسپس های دندانی
از دست ندهید
اخبار داغ در مورد کرم صورت را اینجا دنبال کنید!

مطمئنا این سوالات و حتی برخی سوالات دیگر، بلافاصله بعد از شنیدن طرح لمینت دندان اقساطی به ذهنتان خطور می کند. در این راستا باید بگوییم هزینه های بالای دندانپزشکی خصوصا برای پروسه زیبایی مثل لمینت سبب شد طرحی به عنوان لمینت دندان اقساطی به مراجعه کنندگان پیشنهاد شود که اتفاقا به سرعت مورد استقبال عموم قرار گرفت. از آنجایی که امروزه، لمینت به یکی از رایج ترین روش های زیباسازی دندان تبدیل شده است و افراد زیادی مشتاق انجام آن هستند. متخصصان این عرصه، این طرح را ارائه دادند تا دیگر داشتن دندان های زیبا و سالم برای هیچ شخصی، آرزو نباشد. ♦ این نوع لمینت دندان بهترین گزینه برای افرادی است که تمایل به زیباسازی و رفع عیوب دندان های خود دارند اما از نظر مالی، توان پرداخت کامل هزینه لمینت را ندارند. در این راستا مرکز ایمپلنت لمینت دندان قسطی، طرحی ارائه داده که بر اساس آن، متقاضیان می توانند با پرداخت 6 تا 8 فقره چک، به صورت قسطی، دندان های خود را لمینت کنند.

از جراحی دندان ها استفاده می کنند. گاهی اوقات پیش می اید که یک سری دندان ها دچار ناهنجاری های پاتولوژیک می شوند. این موضوع تنها با کمک جراحی دندان بر طرف می شود. پس یکی دیگر از مشکلات دهانی و دندانی که به جراحی دندان ختم می شود، ناهنجاری های پاتولوژیک است. پروتزهای دندانی همان دندان های مصنوعی هستند که عملکردی شبیه به ایمپلنت و پل دندانی دارند. البته پروتزها معمولا به دلیل هزینه ی کمتری که دارند، بسیار پرطرفدارتر از راه های دیگر می باشند. گفتیم که برای پر کردن جاهای خالی دندان ها از پروتز دندانی استفاده می کنند. گاهی اوقات پیش می اید که این پروتز دندانی با دندان های مجاور تداخل پیدا کرده و دندان مورد نظر مانع قرار دادن آن داخل حفره ی دهانی می شود. بنابراین در این شرایط پزشک متخصص ناچار به جراحی دندان های مانع خواهد شد. گاهی اوقات به دلیل تومورهای دهانی، فرد نیاز به رادیوتراپی دهان دارد. در این شرایط احتیاج است که تمامی دندان های پوسیده و مشکل دار داخل دهان کشیده شوند و معمولا این کار با کمک جراحی دندان ها امکان پذیر خواهد بود.

 • ضدعفونی کننده ها یا اتوکلاوها
 • کشیدن دندان
 • یونیت زیگر؛ برندی معتبر و با کیفیت برای تولید یونیت
 • Spoon excavator: برای برداشتن پوسیدگی های نرم به کار می رود
 • MF 4/5
 • منبع تامین کننده آب
 • خشک کن کاغذی
از دست ندهید
۱۷ غذا که هرگز نباید در فریزر بگذارید

در نهایت با شرکت در آزمون بورد تخصصی موفق به اخذ مدرک بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان (دانشنامه تخصصی) می گردد. ذکر کلماتی همچون دندانپزشک کودک ونوجوان، کلینیک دندانپزشکی کودکان و… نشانه متخصص بودن دندانپزشک نمی باشد. اولین ویزیت دندانپزشکی اطفال بایستی چه زمانی انجام شود؟ اگر دچار ناهنجاری فکی یا دندانی باشد در سنین کم پیشگیری و درمان شده و در بزرگسالی نیاز به درمانهای پیچیده ندارند. شاید این زمان برای نخستین ویزیت زود به نظر برسد اما از همین سنین پایین کودک با دندانپزشکی اطفال آشنا شده و آموزش های رفتاری مناسب برای رفتن به دندانپزشکی را پیدا می کند. ایران دنتال و ایمپلنت چگونه یک دندانپزشک کودکان خوب پیدا کنم؟ برای پیدا کردن یک دندانپزشک اطفال خوب، والدین معمولا نمیدانند چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهند. به غیر از موارد اورژانسی، بهتر است اولین مراجعه کودک به دندانپزشک فقط برای یک معاینه (چکاپ) عادی باشد و اقدامی روی دندانهای او انجام نشود.

 

[ بازدید : 3 ]

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا