سایر مطالب

پروستات چیست ؛ کجاست و چه کاری انجام میدهد؟

پروستات چیست ؛ کجاست و چه کاری انجام میدهد؟

Types of ceramic laminateپروستات غدهای عضلانی است که برخی از ترکیبات مایع منی را تولید میکند. همه مردان غدهای به نام پروستات در بدن خود دارند. اما پروستات چیست ؟ پروستات غدهای عضلانی به اندازه زردآلو میباشد که برخی از ترکیبات مایع منی را تولید میکند. اصلا پروستات کجاست ؟ این غده دقیقا جلوی رکتوم (انتهای روده) و زیر مثانه قرار دارد. چنانچه ذکر شد پروستات مختص مردان بوده و زنان پروستات ندارند. پروستات با وزن حدود یک اونس (۳۰ گرم) پیشابراه را احاطه میکند. پیشابراه لولهای است که انتقال ادرار از مثانه به آلت تناسلی را عهدهدار است. پروستات برای عملکرد صحیح دستگاه تناسلی مردانه حیاتی است. در این مقاله توضیح خواهیم داد کار پروستات چیست ؛ ساختمان آن چگونه است و چه بیماریهایی این غده را درگیر میکنند. کار پروستات چیست ؟ پروستات تنها در مردان وجود دارد. این غده مایعی ترشح میکند که ضمن حفاظت از اسپرمها و کد ژنتیکی داخل آنها، اسپرمها را زنده نگه میدارد.

  • به نسبت تاج های سرامیکی و زیرکونیا هزینه کمتری داره
  • پروتز با تزریق ژل
  • در صورت امکان، کم کم وعده ناهار را کم یا حذف کنید
  • سندرم روده تحریک پذیر
  • جنس این روکش ها از فولاد ضد زنگ است

Types of dental laminate modelsگوش میانی شامل حفره تمپان و سه استخوان است. گوش داخلی در هزارتوی استخوانی قرار دارد و شامل ساختارهایی است که چندین حس کلیدی را کنترل میکنند. به طور مثال کانالهای نیم دایره نیز تعادل و ردیابی چشم را هنگام حرکت امکانپذیر میسازند. بطن و ساکول نیز در حفظ تعادل در حالت ایستاده نقش دارند و حلزون گوش که شنوایی را امکانپذیر میکنند. گوش مهره داران تا حدودی به طور متقارن در دو طرف سر قرار میگیرند. گوش از اولین کیسه حلق و شش کیسه کوچک ایجاد میشود که در دوران جنینی از اکتودرم منشأ میگیرد. گوش ممکن است تحت تأثیر بیماری، از جمله عفونت و آسیب فیزیکی باشد. بیماریهای گوش ممکن است منجر به کاهش شنوایی، وزوز گوش و اختلالات تعادل و سرگیجه شوند، اگرچه بسیاری از این شرایط نیز ممکن است تحت تأثیر آسیب به مغز یا مسیرهای عصبی منتهی به گوش ایجاد شده باشند. آناتومی چشم چگونه است؟

از دست ندهید
10 دقیقه دیگر، می‌روم به شما ارائه می‌دهم واقعیت درباره میوه خشک کن

عوارض سنگ لوزه

Types of dental laminate models💡طرح درمان ارتودنسی بخاطر کم بودن نامرتبی دندانها بدون کشیدن دندان و طرح درمان جراحی با مشاوره جراح محترم فک و صورت بصورت جراحی دو فک برنامه ریزی شد. علاوه بر چفت شدن صحیح دندانها، تناسب صورت برقرار شد. دخترخانمی با بهم ریختگی شدید دندانها بخصوص در ناحیه چپ بالا مراجعه نمودند. طوری که دندان نیش کاملاً خارج از قوس بود و فضایی برای آن وجود نداشت. فک بالا جلوتر بود و چاره ای جز کشیدن دندان در فک بالا نبود. در سمت راست فک بالا قبلاً یک دندان آسیاب کوچک کشیده شده بود. 🔧 برای اینکه اوایل درمان دستگاه ارتودنسی کوچکتر و بیمار راحت تر باشد و همچنین افزایش سرعت کار، در ابتدا دندان چهار کشیده شد و برای پایین کشیدن دندان نیش و بستن فضا از تکنیک سگمنتال استفاده شد. 🔹 بعد از قرار گرفتن دندان نیش در محل صحیح دستگاه ارتودنسی ثابت بطور کامل قرار داده شد. ✔️ در فک پایین درمان بدون کشیدن دندان و همراه استریپینگ ( تراش مختصر دندانها ) صورت گرفت.

Types of dental laminatesدستگاه گوارش: آسیب دستگاه گوارش در اثر التهاب عروق دستگاه گوارش و یا داروهایی که برای درمان استفاده می شود ایجاد می گردد. همچنین بیماری ممکن است کبد و یا لوزالمعده را درگیر کند و با درد شدید شکمی، تهوع و استفراغ بروز می کند. قلب: یکی از ارگانهای گرفتار در این بیماری قلب است. تجمع مایع دور قلب در اثر التهاب بافت قلب شایع است که با درد قفسه سینه و مشکل در تنفس و تنفس کوتاه خود را نشان می دهد. همچنین افزایش خطر ابتلا به بیماریهای عروق کرونر قلب نیز در این بیماری دیده می شود و علائم آن شامل درد به هنگام فعالیت یا هیجانات احساسی می باشد که با استراحت برطرف می شود. گرفتاری دریچه های قلب نیز ممکن است در این بیماری دیده شود. سیستم عصبی: سردرد و تشنج از علائم شایع بیماری می باشد. در این بیماری به دلیل اختلالات عروقی خونریزی مغزی و سکته مغزی نیز بندرت ممکن است دیده شود که در این صورت باعث سطح هوشیاری و فلج یک طرفه می گردد.

از دست ندهید
چگونه با استفاده از این نکات با هر چالش جارو شارژی به راحتی کنار بیاییم

1-آدامس بادکنکی نجوید ویخ نخورید. 2-اجتناب از مصرف شکر:به طور کامل غذاهای شیرین و نوشابه به دندان ها آسیب می زنند و باعث ایجاد پلاک می شوند که می تواند منجر به التهاب شود. 4-بعد از هر وعده غذایی دندان های خود را تمیز کنید: ممکن است مثل یک درد به نظر برسد، اما خیلی حیاتی است! التهاب لثه در 48 ساعت شکل می گیرند این می تواند ناشی از مسواک نزدن یا تکنیک نادرست باشد. مسواک نزدن بعد از خوردن نیز می تواند باعث ایجاد لکه بر روی دندان های شما شود اینطور وقتی ارتودنسی ها را بازمی کنید شاهد دندان های زرد و لک دار هستید. 5-مرتب دندانها را تمیز و به پزشک مراجعه کنید:باید ویزیت سالیانه داشته باشید و اغلب در صورتی که خونریزی و یا سابقه التهاب دارید باید زودتر ویزیت شوید. استفاده از آب به جای مواد دندان پزشکی برای افراد مبتلا به التهاب بسیار مفید است بپرسید آیا آن ها می توانند از جت آب وجوش شیرین استفاده کنند. چگونه از ارتودنسی کودک مراقبت کنیم؟ آیا کودکی با ارتودنسی دارید؟ قبل از مسواک زدن، کودک باید هر قسمت جدا شدنی ارتودنسی را بردارد. وسایل جدا شدنی، آن ها را بعد از هر وعده غذایی برای تمیز کردن بردارید. مسواک زدن دندان ها: آن ها باید هر دندان را به صورت جداگانه تمیز کنند. اول اینکه، آن ها باید مسواک را در زاویه 45 درجه از لثه قرار دهند و سپس در حالی که حرکت دایره ای انجام می دهند، فشار آرامی اعمال کنند. آن ها باید این کار را در حدود 10 ثانیه انجام دهند. ارتودنسی را تمیز کنید : کودک باید مسواک را در یک زاویه 45 درجه برای تمیز کردن اطراف سیم ها و ارتودنسی خود نگه دارد.

کشیدن نخ دندان روزانه هم به پاک کردن باکتری ها کمک کند. وویت همچنين پیشنهاد مي کند که روزانه عمل قرقره آب با استفاده از محلول تجاری، دهانشویه خانگی تشکیل شده از پراکسید هیدروژن و آب انجام شود. همچنين استفاده از دهانشویه شامل الکل جلوگيري شود. ۱٫ اول جای سنگ لوزه را در گلو مشخص کنید: براي اینکار کافی است از یک آیینه کمک بگیرید. درصورتی که آیینه دردسترس نیست میتوانید از دوربین جلویی موبایل خود استفاده کنید. اولین بار اندکی مشکل است و این احتمال موجود است که به علت هم رنگ بودن سنگ لوزه با پوست گلو نتوانید ان را بدرستی تشخیص دهید. ۲٫ از مسواک شخصی خود کمک بگیرید: در صورت نبودن گوش پاک کن در خانه می توانید از مسواک شخصی خود کمک بگیرید. درصورتی که مسواک برقي دارید براي این کار مناسب است چراکه لرزش مسواک کمک ميکند تا سنگ های انتهای گلو بهتر دفع شوند.

از دست ندهید
خواب میوه خشک کن

درمان سنگ لوزه

Types of dental laminatesپسوریازیس گوتات از نظر شیوع، رتبه دوم این بیماری را داراست. این نوع پسوریازیس در درجه اول کودکان و به میزان کمتری بزرگسالان زیر 30 سال را درگیر میکند. گوتات به طور معمول، با یک باکتری یا ویروس مرتبط بوده و علائم آن، حدود یک تا سه هفته پس از عفونت بروز پیدا میکند. ضایعات و آثار ناشی از آن، کوچکتر از 1 تا 10 میلیمتر، به رنگ صورتی، به شکل پولک و اشکی شکل بوده و با یک پوسته نازک پوشیده شده است. درمان گوتات، تفاوت چندانی با درمان پسوریازیس پلاکی ندارد. اگر علت بروز هر دو عفونت باکتریایی باشد (یعنی شروع آن به صورت یک رویداد حاد اتفاق بیافتد) ممکن است پزشک برای کنترل علائم آنتیبیوتیک تجویز کند. پسوریازیس معکوس، نوع نادر این بیماری است و افراد چاق یا دارای اضافه وزن را بیشتر از افراد با وزن طبیعی تحت تأثیر قرار میدهد. این بیماری؛ در بخشهایی از پوست که دارای چین و چروک هستند (مانند زیر بغل و کشاله ران) به وجود میآید و ضایعات آبدار ایجاد میکند.

سنگ های صفراوی تنها زمانی درمان می شوند، که اگر باعث ایجاد التهاب کیسه صفرا، انسداد مجاری صفراوی، و یا اگر از مجرای صفرا به روده حرکت کرده باشند. اسید اورسوسدوکسوچولیک مقدار کلسترول صفرا را کاهش می دهد، و این باعث می شود که سنگ های کمتری شکل بگیرند اگر سنگ کلیه از کلسترول ساخته شده باشد، گاهی اوقات می تواند به آرامی با اورسوسدوکسوچولیک اسید حل شود. این نوع درمان، که به نام ‘انحلال’ شناخته می شود، ممکن است تا ۲۴ ماه طول بکشد، تا اثر کند. این درمان به اندازه عمل جراحی موثر نیست، اما گاهی اوقات تنها گزینه انتخابی افرادی است که نمی توانند بیهوشی عمومی را تجربه کنند. زمانی که فرد مبتلا به سنگ صفرا نمی تواند عمل جراحی کند یا اورسوسدوکسوچولیک اسید را بگیرد، ممکن است تحت عمل اندواسکوپیک قرار گیرد که فقط به یک بی حس کننده موضعی نیاز دارد. یک دوربین فیبر نوری قابل انعطاف، یا آندوسکوپ، در داخل دهان قرار داده میشود، از طریق دستگاه گوارش و به داخل کیسه صفرا وارد می شود.

از دست ندهید
طرفداران و معایب میوه خشک کن

Body tattoo infectionاین بیماری بر قسمت های مختلفی از بدن تاثیر میگذارد که یکی از مهم ترین آنها، لب هاست. زونا هم مانند تبخال، ابتدا علائم خود را با خارش و سوزش نشان داده سپس تاول هایی به صورت تکی یا دسته جمعی ایجاد می کند. پس درصورتی گفته می شود زونا دارید که جوش و تاول هایی در یک سمت بدن یا صورت تان وجود داشته باشد. پوست بدن در این قسمت قرمز شده و جوش ها درد می کنند. در نهایت این جوش ها به تاول های دردناک، قرمز رنگ و پر از چرک تبدیل می شوند. با گذشت 7 تا 10 روز شروع به خشک شدن و پوسته پوسته شدن می کنند. داروهای ضدویروس درد را کمتر می کنند و تاول ها را از بین می برند. بهتر است که از همان ابتدای بیماری، از این داروها استفاده کنید. استراحت، کاهش استرس و گذاشتن کمپرس سرد روی تاول ها، نیز باعث می شود که این بیماری سریعتر بهبود یابد. حتما بخوانید: بیماری زونا چیست؟

  1. شرایط بهداشتی همزیستی
  2. انواع خاصی از سرطان.[۱۹]
  3. چگونگی اتصال روکش
  4. نوشیدن مشروبات الکلی

هنگام انجام آزمایش پروستات (PSA)، اگر فرد ناشتا باشد بهتر است. همچنین لازم است ۲۴ ساعت قبل از انجام آزمایش از داشتن هرگونه رابطه جنسی پرهیز شود. به هیچ عنوان نباید یک هفته قبل از انجام آزمایش، معاینه پروستات انجام شود؛ زیرا موجب افزایش سطح PSA شده و در گرفتن جواب آزمایش تداخلاتی به وجود خواهد آمد. اگر سطح PSA شما کمتر از ۳ نانوگرم باشد، پزشک موظف است بیمار را به یک پزشک متخصص ارجاع دهد تا شرایط بیماری به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد. آقایانی که دارای سطحی مزری از PSA کل هستند و مقدار psa آزاد آنها، بالاتر از ۲۵ درصداست، احتمال این که به شرایط خوشخیم مبتلا شده باشند بیشتر از سرطان خواهد بود. به همین دلیل انجام نمونهگیری غیر ضروری میشود. آقایانی که دارای محدوده مشابه از PSA کل هستند و مقدار psa آزاد آنها کمتر از ۱۰ درصد است، لازم است عمل نمونه برداری انجام دهند. احتمال ابتلا به سرطان در این افراد زیاد است.

از دست ندهید
اسرار خودی برای کولر گازی آشکار شد

خارش شدید و روز ب روز وسعت بیشتری را درگیر میکند.

با عرض سلام و خسته نباشید. من سال ۹۲ لیکن پلان پوستی گرفتم ودوسال طول کشید تا خوب شد. متاسفانه الان ۱/۵ سال باز درگیر شدم. الان ماه۹ سال ۱۴۰۰ هستیم و همچنان من درگیر درمان هستم. خارش شدید و روز ب روز وسعت بیشتری را درگیر میکند. اما خودم فکر میکنم که استرس و فشار کاری در پیشرفت این بیماری تاثیر گذار است. ممنون میشم بیشتر توضیح بفرمایید که چه غذاهایی مصرف بشه یا نشه و یا چه کارهایی را نباید انجام بدیم. من شغلم حسابرسی هست. استرس قطعا تاثیر منفی دارد. غذا تاثیر خاصی ندارد پلی گوشت قرمز کمتر مصرف شود. مکمل خوراکی روغن ماهی مفید است. همچنین ژل آلوئه ورا به شکل مالیدنی مفید است. سوال من اینه که هیچوقت نمیتونه کاشت موانجام بده؟ کاشت مو احتمال عود بیماری را دارد. حتما با پزشک مخصوص کاشت پیگیری فرمایید. سلام.من بیماری لیکن پلان دارم. مدتی است بالای پیشانی من تیره شد که دکتر پوست تشخیص این بیماری را دادند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد پروستات چیست و کجاست لطفا از صفحه ما بخواهید.

[ بازدید : 3 ]

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا