سایر مطالب

40 سبک دکوراسیون داخلی: بهترین ها در سال 2023 + عکس

40 سبک دکوراسیون داخلی: بهترین ها در سال 2023 + عکس

kitchen decorationشناخت سبک های مختلف دکوراسیون داخلی، یکی از مهمترین و اصولیترین کارها در انتخاب نوع دیزاین قفسه دکور منزل است. اینکه شما بدانید هر سبکی دقیقا چه ویژگیهایی دارد و با چه قوانینی طراحی میشود، میتواند در طراحی درست و قانونمندی از معماری داخلی خانه برایتان موثر باشد. بههمیندلیل در این مطلب از وب سایت چیدانه با شما هستیم تا به موضوع انواع سبک های دکوراسیون داخلی بپردازیم و شما را با این سبکها آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید… یکی از مهم ترین سبک های دکوراسیون داخلی، سبک مدرن است. سبک کلاسیک، در واقع یکی از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی منازل ایرانی است که خیلی از ما به خوبی با آن آشنا هستیم. پیش از این در مطلبی با عنوان «رموز سبک کلاسیک، قدیمی اما پرطرفدار! » در رابطه با این سبک گفته ایم که سبک کلاسیک (سنتی غربی)، از مبلمان آنتیک گرفته تا پارچههای گلدار چاپی، گاهی بهعنوان یک سبک قدیمی و منسوخ شناخته می شود.

 • بازسازی و نوسازی ساختمان
 • بازار جهانی مسکن
 • سبک سنتی
 • مشاوره و ارائه بهترين متدهاي روز دنيا

kitchen decorationالبته اگر فضای شما به اندازه ی کافی بزرگ نباشد بهتر است از شلوغی بیش از حد با اکسسوری ها جلوگیری کنید. یکی از فاکتورهای بسیار بااهمیتی که باید در ایجاد و طراحی دکوراسیون پذیرایی و حال مورد لحاظ قرار دهید، نورپردازی موثر و بهینه است. نورپردازی پذیرایی با استفاده از لوسترهای لوکس، دیوارکوب و آباژورهای قدی عالی خواهد بود و معمولا در محوطه حال، از نورپردازی ملایم تری استفاده می شود. به ویژه اگر تلویزیون در حال قرار گرفته باشد، ترجیح به نورپردازی ملایم خواهیم داشت. در هر بخشی از فضای حال یا پذیرایی که سرویس ناهارخوری را جای داده اید، از نورپردازی متمرکز استفاده کنید تا زمان سرو ناهار یا شام، نور کافی بر میز ناهارخوری مسلط باشد. در بین انواع نوع پردازی ها بهترین نور، نوری است که از پنجره به سمت داخل بتابد پس بهتر است با پرده های بزرگ و ضخیم از ورود این نور جلوگیری نکنیم.

از دست ندهید
کولر گازی مبانی توضیح داده شده است

دکوراسیون خانه

ترانزیشنال به حد متعادلی بین سبک دکوراسیون داخلی سنتی و مدرن بر میگردد. مبلمانی ساده در کنار فرشهایی با طرح شلوغ و رنگ های پر تحرک دارد. دیوارهای با رنگ ساده با تابلوهای پر طرح و شلوغ را به نمایش میگذارد. استفاده از چوب، فلز، شیشه و سنگ در کنار هم حس انتقال و گذر را در این سبک تداعی خواهد کرد. سبک فرانسوی جز سبک هایی می باشد که تجمل گرایی زیادی در آن دیده می شود. در گذشته هنگام سفر پادشاهان قاجار به اروپا این سبک وارد کشور ما شده و از آن رواج پیدا کرده است. امروزه نیز در بعضی از خانه ها می توانید این سبک را مشاهده کنید از جمله ویژگی های سبک فرانسوی می توان به دیوار هایی مملو از طرح، تابلوهای گران قیمت و پر زرق و برق، اسباب و وسیله های گران قیمت، مبلمان خراطی شده، استفاده از رنگ های پرتحرک و … این سبک تلفیقی از سبک صنعتی و روستایی است که طرفداران خاص خود را دارد.

متریال مورد استفاده در گذشته بیشتر چوب با رنگهای طبیعی بوده و به همین دلیل اکثر آشپزخانهها فضایی تیره داشتن اما امروزه متریال مختلف مثل امدیاف باعث شده تنوع رنگی هم افزایش پیدا کنه. پس اولین قدم در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب سبک هست. یکی از اصول هر آشپزخانه استانداردی، اجرای مثلث کار آشپزخانه است. اگر یخچال، سینک و اجاق گاز شما جای مشخصی ندارن، اونها رو باید در ارتباط مثلثی با هم قرار بدین تا بهترین کارآیی رو داشته باشن. مساله مهم در آشپزخانه امکان حرکت و جابهجایی راحت هست. پس فواصل و نحوه بازشوها اهمیت پیدا میکنن. مسالهای که در آشپزخانه اهمیت پیدا میکنه، جایگذاری وسایل متعددی هست که در اون استفاده میشه؛ از وسایل بزرگی مثل یخچال و گاز و … نکته بعدی در زمینه جایگذاری در نظر گرفتن ارتفاع وسایل هست. بهتره ابزاری که مدام ازشون استفاده میشه، مثل مایکروویو در ارتفاع مناسب نصب بشن، البته به حضور بچهها در آشپزخانه هم توجه داشته باشین. ظروف ترجیحا اگر نزدیک ماشین ظرفشویی یا سینک قرار بگیرن، بهتره.

از دست ندهید
جاذبه جزئیات من شرط شما به هیچ وجه درباره میوه خشک کن نمیدانستید

kitchen decorationبازهم اینجا سبک شاید در انتخاب الگوها نقش داشته باشه. اما حفظ تعادل و جلوگیری از آشفتگی دو اصل اساسی در انتخاب الگوها به شمار میرن. در خیلی موارد الگوهای بومی و ارگانیک طرفدارن بیشتری دارن. تقریبا هر فضایی و هر سبکی موافق استفاده از گل و گیاه طبیعی هست. انرژی که از گیاهان دریافت میشه، تاثیر فوقالعادهای در فضا و افراد داره. برای همین توصیه میشه تا جایی که فضا و سبک مدنظرتون اجازه میده، از این عنصر بهره کافی ببرید. در استفاده از گل و گیاه میشه خلاقیتهای زیادی نشون داد، مثلا دیوارهای سبز، پاسیو، گلدانهای آویز و … تقریبا مهمترین عنصر در دکوراسیون داخلی مبلمان هست. مبلمان شامل تمامی وسایلی است که ما در دکور یک فضا و چیدمان خانه میبینیم. از کاناپه، صندلی و میز گرفته تا ظروف و وسایل تزئینی میشه. به دلیل تنوع مبلمان و کاربرد اونها، انتخاب و چیدمان اهمیت زیادی پیدا میکنه و همین اصول فضای شما رو خوب یا بد میکنه. این اصول چه چیزهایی هستن؟

نه نمونه‌هایی از دکوراسیون خانه

kitchen decorationمثلا شما باید تعداد کلی رو بر حسب اندازه کلی فضا انتخاب کنین و ترجیحا نشیمن یا پذیرایی رو به انباری از لوازم مختلف تبدیل نکنین یا با توجه به ابعاد نشیمن و پذیرایی که دارین، مبل و میز و … رو انتخاب کنین، نه خیلی بزرگ که فضا رو محدود کنه و نه خیلی کوچیک که در فضا گم بشه. مساله دیگهای که در تناسبات دکوراسیون داخلی اهمیت داره، رعایت نسبت در چیدمان هست. اکثر طراحان و دکوراتورها ترجیح میدن از تناسبات طلایی در چیدمان استفاده کنن و به زبان ساده نسبت دو به سه معقولترین راه برای چینش صحیح مبلمان در یک فضا به حساب میاد. در مورد پذیرایی به دلیل اینکه معمولا به فضای بیشتری احتیاج داریم، هرچه به شکل مستطیل نزدیک باشه، البته مستطیل نزدیک به مربع و ترجیحا با تناسبات 2 به 3، کاربرد بیشتری داره . مجددا در این فضاها نحوه چیدمان اهمیت پیدا میکنه.

از دست ندهید
سوالات جدیدی درباره قهوه ساز پاسخ داده شد و چرا باید هر کلمه این گزارش را بخوانید

kitchen decorationتصمیم بگیرید که چگونه میخواهید زندگی کنید. تصمیمگیری این بخش عامل تعیینکنندهای برای قدمهای بعدی شماست و هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد. بعدازاین تصمیم میتوانید دکوراسیون اصولی منزل خود را انجام دهید. همهچیز به سلیقه شما وابسته است. اتاقها میتوانند سنتی، مدرن، رسمی یا آرام باشند و ازلحاظ بصری طبع رنگی که در طراحی آنها به کار میرود، گرم یا سرد باشد. برای این کار بهتر است خانه رؤیاییتان، همانکه همیشه در ذهن تصور میکردید و موردپسندتان بوده است را در نظر بگیرید. ضمن اینکه باید به تعداد افراد خانواده که قرار است با شما زندگی کنند و کودکان نیز توجه داشته باشید. برای مثال کسی که همیشه خانهاش میزبان مهمانیها و جشنهاست باید خانهاش باکسی که در خانه کار میکند و نیاز به آرامش بیشتری دارد متفاوت باشد. بنابراین در نظر گرفتن سالن بزرگ و مبلمان بیشتر برای مورد اول و اختصاص دادن یکی از اتاقها به دفتر کار برای دومی امری است که نمیتوان از آن چشمپوشی کرد.

در اکثر خانهها میز کنسول یکی از لوازم خانگی اصلی است و جالب است بدانید برعکس تصور عمومی، پرکاربردترین بخش مبلمان خانه هم همین میزهای کنسول هستند. میزهای کنسول ۷۰ تا ۹۰ سانتیمتر ارتفاع دارند، یعنی ارتفاعی بین میز جلو مبلی و پیشخوان آشپزخانه. این ارتفاع مناسبترین شرایط برای برداشتن و گذاشتن وسایل را بدون خم شدن ایجاد میکند. در این مطلب از دیجیکالا مگ میخواهیم تمام نکاتی را بررسی کنیم که در خرید میز کنسول و دکوراسیون خانه با آن به شما کمک میکند. میز کنسول را میتوانید در مکانهای مختلفی در خانه قرار دهید. در واقع هر جایی که به یک میز برای قرار دادن وسایل ریز و درشت، چراغ خواب، گلدان یا آینه نیاز دارید محل مناسبی برای قرار دادن کنسول است. در ادامه با بهترین مکانهایی که میتوانید کنسول را در آن قرار دهید آشنا میشوید. میز کنسول سادهترین و کاربردیترین مبلمانی است که میتوانید در بخش ورودی خانه قرار دهید تا محلی مناسب برای قرار دادن وسایل در زمان ورود به خانه باشد.

 • طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی از صفر تا صد
 • ویترین مراکز تجاری
 • سبک روستیک یا روستایی
 • آویزان کردن بعضی از وسایل
 • استفاده از فضای زیر تخت و خالی
 • خرید کاناپه تختخواب شو
 • هزینه مشاوره و راهنمایی چگونه محاسبه می شود؟
 • استفاده از دیوار شیشهای
از دست ندهید
10 نکته ضروری هنگام خرید میوه خشک کن

kitchen decorationرنگهایی که طراح برای منازل خاورمیانهای انتخاب میکند بیشتر تند مثلا نارنجی، قرمز و حتی طرحهای اسلیمی هستند. وقتی طراح داخلی سبک Transitional را انتخاب میکند در واقع دارد بین سبک کلاسیک و معاصر یک پیوند برقرار میسازد. به عبارتی المانهای دو سبک طراحی منزل کلاسیک و امروزی را با هم ترکیب میکند اما بین آن دو تعادل را از یاد نمیبرد. مثلا اجزای ساده شیشه و استیل را انتخاب میکند و در کنار آنها از مبلمان مخمل با رنگهای خنثی به کار میبرد. این سبک به درد کسانی میخورد که طراحی خاص حوصلهشان را سر میبرد اما در منزلی با طراحی داخلی کلاسیک هم کلافه میشوند. مبلمان باشکوه مخملی و لوازم آنتیک طراحی داخلی هالیوودی بیننده را به صحنههای فیلمهای پرخرج هالیوود میبرد. در این سبک معمولا رنگهایی خیره کننده مانند بنفش، قرمز و فیروزهای استفاده میشود و هنر نورپردازی زیبایی اجزای دکوراسیون را دوچندان میکند. سبک فرنچ کانتری، یکی از سبکهای پر طرفدار اروپایی است که با الهام از خانههای روستایی فرانسه حس زیبایی، مجلل بودن و آرامش را در خانه ایجاد میکند.

[ بازدید : 4 ]

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا