راهنما خرید

مقایسه ماشین لباسشویی الجی و سامسونگ

LG و SAMSUNG دو برند جهانی هستند که در زمینه لوازم خانگی فعالیت دارند و از معتبر ترین تولید کننده های لوازم خانگی در دنیا میباشند. این دو کمپانی کره ای توجه زیادی به کیفیت محصولات خود دارند و این میتواند دلیل پیشرفت آنها باشد که امروزه محصولاتشان در سراسر جهان دارای طرفداران زیادی هستند. و در هر خانه ای حداقل یکی از محصولات این دو کمپانی معروف وجود داردبرای جواب لباسشویی الجی یا سامسونگ بهتره؟ این صفحه را کامل بخوانید تا اطلاعاتتان درباره ماشین لباسشویی بیشتر شود و در نتیجه یک خرید موفق انجام دهید.


فهرست مطالب

 • مقایسه لباسشویی الجی و سامسونگ
  • موتور لباسشویی الجی بهتره یا سامسونگ؟
  • مقایسه لباسشویی الجی و سامسونگ از لحاظ کیفیت قطعات و کشور سازنده
  • فناوری بخارشور در لباسشویی الجی و سامسونگ
  • نتیجه گیری لباسشویی الجی بهتره یا سامسونگ؟
 • سخن پایانی و سوالات متداول

مقایسه لباسشویی الجی و سامسونگ

برای مقایسه لباسشویی های الجی و سامسونگ نکاتی را در نظر گرفتیم که میخواهیم در این مقاله آن ها را با شما بررسی کنیم. دوستان در مقایسه لباسشویی های این دو کمپانی محبوب نمیتوان گفت که الجی از سامسونگ بهتره یا بالعکس زیرا هر کدام ویژگی های خاص و منحصر بفرد خود را دارند و شما برای انتخاب بین این دو برند معروف باید نیاز های خود را در نظر بگیرید؛ مثلا شغل خود را در نظر بگیرید که لباسهایتان با چه نوع جرمی کثیف میشوند و با چه ویژگی میتوانید آن ها را تمیز کنید.‌

لباسشویی الجی و سامسونگ

ما نکات مهم و قابل توجه و ویژگی های هر دو برند را برای شما توضیح میدهیم. و شما بر اساس نیاز های خود یکی از این دو برند را میتوانید انتخاب نمایید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی ال جی را بخوانید.

موتور لباسشویی الجی بهتره یا سامسونگ؟

بدون شک مهمترین قطعه داخل لباسشویی موتور است که نقش بسیار اساسی در عملکرد لباسشویی دارد پس مقایسه نوع موتور لباسشویی الجی و سامسونگ میتواند یکی از نکات طلایی این مقاله باشد.
از آنجا که کومپانی الجی تمام موتور های لباسشویی را به صورت Direct Drive inverter (گیربکسی اینورتر) میسازد و کلا تسمه را حذف کرده است میتوان گفت نسبت به کومپانی سامسونگ که هنوزهم موتور را با تسمه به دیگ وصل میکند جلوتر است.

لباسشویی الجی و سامسونگ

البته ناگفته نماند که نوع تسمه های لباسشویی سامسونگ بسیار باکیفیت هستند که تا 5-6 سال میتوانند بدون پارگی کار کنند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی سامسونگ را بخوانید.

از دست ندهید
مقایسه و بررسی پایه نت آرینا مدل کلاسیک، پایه نت مدل کلاسیک و پایه نت مدل رهاوی

مزیت موتور گیربکسی نسبت به موتور تسمه ای:

 • صدا پایینتر
 • بدون لرزش حتی در دورهای بالا برای خشک کردن
 • کم مصرف تر
 • طول عمر بالاتر

 فرق موتور گیربکسی و تسمه ای چیست؟

در لباسشویی های موتور گیربکسی، موتور توسط یک شفت فلزی یه دیگ وصل شده و چرخش بسیار قوی و بدون لرزش را انجام میدهد اما در لباسشویی های موتور تسمه ای؛ موتور توسط تسمه به دیگ وصل شده است که بعد از چند سال احتمال پارگی و خرابی تسمه بیشتر میشود و باعث میشود لباسشویی هنگام کار در دورهای بالا لرزش داشته باشد.
یکی دیگر از مزیت موتور لباسشویی های الجی داشتن برد اینورتر (Inverter) است که باعث میشود لرزش موتور هنگام استارت یا راه اندازی را توسط کنترل جریان برق کاهش دهد و همچنین موتور را از سوختگی در هنگام اضافه ولتاژ یا کاهش ولتاژ محافظت کند به همین دلیل کومپانی الجی روی موتور تمام لباسشوی های خود گارانتی 10 ساله گذاشته اشت.

پس به نظر ما یک لباسشویی الجی از لحاظ کیفیت موتور میتواند در بلندمدت بهتر از سامسونگ عمل کند.

مقایسه لباسشویی الجی و سامسونگ از لحاظ کیفیت قطعات و کشور سازنده

مقایسه لباسشویی الجی و سامسونگ از نظر کیفیت قطعات و کیفیت ساخت بیشترین سوالی است که از ما پرسیده و میشود و البته بخاطر تنوع زیاد مدل ها که هر کدام در کشوری مونتاژ شده اند؛ برای مشتری میتوند گیج کننده باشد.

کییفیت قطعات الجی یا سامسونگ: 

کیفیت قطعات برند ال جی و سامسونگ که هردو برند کشور کره جنوبی میباشند زیاد با هم تفاوت ندارن و هر دو از بهترین تولید کنندگان دنیا هستند پس از نظر کیفیت قطعات میتوان گفت برابر هستند و تمام قطعات محصولات شان در کشور کره تولید شده اما مونتاژ آنها به علاوه این کشور در کشورهای پیشرفته دیگر همچون چین و لهستان نیز انجام میشود.

کیفیت مونتاژ و کشور مونتاژ کننده:

قطعا شما هم هنگام خرید محصولات خارجی به کشور سازنده و مونتاژ کننده توجه میکنید و دوست دارید محصولی که از شرکت سامسونگ یا ال جی تهیه میکنید ساخت کشور کره جنوبی باشد زیرا باورهای ما که از پدر و مادرهامون بهمون ارث رسیده این است که محصولات کره ای کیفیت خوبی دارند اما محصولات چینی بی کیفیت هستند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین لباسشویی LG را بخوانید.

در واقع تا چند دهه اخیر اکثر محصولات شرکت ال جی و سامسونگ در کشور کره جنوبی تولید میشد و از انجا به سراسر کشور ارسال میشدند؛ اما اکنون که در دوره رقابت شدید هستند باید تولید و عرضه را گسترش دهند و به همین دلیل کشور چین بهترین کشور برای مونتاژ محصولات است زیرا این کشور در چند سال اخیر در صنعت کارخانه جات به قدری پیشرفت کرده که 90% شرکت های معروف دنیا محصولاتشان را در کشور چین مونتاژ میکنند که هم از لحاظ اقتصادی یصرفه تره هم کیفیت مونتاژ بهتری دارند و همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص کشور چین ارسال به سراسر دنیا راحتر و کم هزینه تر میباشد.

از دست ندهید
معرفی بهترین لپ تاپ مناسب بورس

حالا لباسشویی های الجی و سامسونگ در چه کشور هایی مونتاژ میشوند؟

لباسشویی های الجی فقط در کشور چین مونتاژ میشوند و تنها یک مدل وجود دارد که ساخت و مونتاژ کشور کره جنوبی است و آن هم لباسشویی 10.5 کیلویی مدل G1 است، پس اگز به دنبال لباسشویی ال جی هستید به جز مدل ذکر شده تمام مدل های دیگر مونتاژ کشور چین هستند که از لحاظ کیفی هیچ تفتاوتی با مونتاژ های کره ای ندارند و با اطمینان میتوانید خرید کنید.

و لباسشویی های سامسونگ نیز به علاوه مونتاژ کشور چین در کشورهای اروپایی همپون لهستان و ویتنام نیز مونتاژ میشوند و کیفیت همگی خوب است و تفاوتی با هم دیگر ندارند زیرا همه ی این مونتاژ ها تحت نظارت شرکت سامسونگ است.

نکته ای که باید به آن خیلی توجه کنید این است که افراد سودجو داخل کشور ایران از اعتقاد های ما سو استفاده میکنند مثلا وقتی لباسشویی ال جی مونتاژ کشور چین است؛ با تغیر دادن برچسپ مشخصات و عوض کردن عبارت made in corea به جای عبارت made in chinea از مشتری چند ملیون بیشتر سود میگیرند و… البته جای نگرانی نیست چون ژیان مارکت تمام این روش ها را برملا کرده و در این مقاله برای شما قرار داده است شما میتوانید با مطالعه مقالهی زیر تمام لباسشویی های تقلبی و اصلی را از هم تفکیک کنید.

فناوری بخارشور در لباسشویی الجی و سامسونگ

برای مقایسه لباسشویی الجی و سامسونگ تکنولوژی بخارشور را در نظر میگیرم زیرا برنامه شستشوی بخارشور یکی از بهترین تکنولوژی هایی است که میتواند برای شستشوی لباسهای افراد سالمند که مبتلا به آسم یا آلرژی هستند مفید باشد همچنین برنامه بخارشور در لباسشویی میتواند لباس های بچه هارا بسیار تمیزتر کند و باعث شود راحتی بیشتری احساس کنند.

لباسشویی الجی و سامسونگ

قابلیت بخارشور میتواند در پاک کردن لکه های سرسخت روی لباس ها بسیار مؤثر باشد و علاوه بر این نفوذ بخار به داخل بافت پارچه علاوه بر از بین بردن لکه ها و پاک کنندگی قوی باعث نرم شدن بافت های پارچه میشود تا پارچه را صاف و بدون چین و چروک تحویل دهد.
با برخورد بخار داغ به پارچه لباس ها ضد عفونی میشوند و با این امر آلرژی از بین میروند پس لباسشویی های دارای فناوری بخارشوی برای خانواده های دارای فرد مبتلا به آلرژی بسیار مناسب میباشد.

از دست ندهید
3 دلیلی که لپتاپهای هوآوی را به گزینهای جذاب تبدیل میکنند

حالا سوال پیش میآید که لباسشویی الجی یا سامسونگ؟ تمامی مدل های لباسشویی ال جی به فناوری بخارشور مجهز هستند و برای شستشوی بهتر از این ویژگی پرکاربرد بهره میبرند. اما تنها چند مدل از لباسشویی های سامسونگ از این ویژگی برخوردارند از جمله لباسشویی سامسونگ ادواش سری 2022 و سری 2021 که یکی از بهترین و جدیدترین لباسشویی های سامسونگ میباشند. نتیجه میگیریم که هر دو برند از تکنولوژی بخارشور بهره میبرند و بر اساس ویژگی های دیگر این دو برند باید انتخاب کنید. در پایین صفحه بقیه نکات هر دو طرف را مقایسه میکنیم.

قابلیت اددواش (Add wash) در لباسشویی های LG و SAMSUNG

قابلیت اددواش (Add wash) نیز یکی از مهمترین ویژگی هایی است که میتواند کاربرد زیادی داشته باشد زیرا بعضی وقتا عجله داریم و یادمون میره چند تکه لباس رو داخل لباسشویی بزاریم و اگر قابلیت اددواش نبود باید صبر میکردیم تا شستشوی لباس ها تمام بشه بعد این چند تکه هارو داخل لباسشویی بزاریم؛ پس فناوری اددواش کمک زیادی به ما میکنه.

در لباسشویی های سامسونگ سیستم اددواش طوری طراحی شده که یه درب کوچک را روی درب اصلی طراحی کرده اند؛ این درب کوچک بسیار راحت کار میکند و کارایی خیلی خوبی دارد زیرا هرموقع که خواستین لباس به لباسشویی اضافه کنید فقط کافیه در کوچک را باز کزده و لباس ها را به لباسشویی اضافه کنید.
اما در لباسشویی های الجی سیستم stop wash به اینصورت نیست، این عملکرد در لباسشویی های الجی توسط یک دکمه کار میکند که این دکمه نقش “متوقف کردن/ ادامه دادن” شستشو را دارد؛ مثلا هر وقت که لباسی را بخواهید هنگام کار کردن لباسشویی به آن اضافه کنید باید این دکمه را فشار دهید تا شستشو متوقف شود و آب داخل دیگ خالی شود تا درب اصلی لباسشویی باز شود و لباسهای جامانده را از در اصلی لباسشویی وارد دیگ کرده و دوباره همان دکمه را فشار داده تا در قفل شود و شستشو دوباره شروع شود.

پس اگر از لحاظ راحتی بیشتر در استفاده از فناوری ادواش لباسشویی های سامسونگ و الجی را مقایسه کنیم به این نتیجه خواهیم رسید که ادواش سامسونگ کارایی بهتری داره.

تکنولوژی عیب یابی هوشمند و کنترل از راه دور 

لباسشویی های LG و SAMSUNG دارای چندین ویژگی مشترک هستند که یکی دیگر از آنها تکنولوژی عیب یابی هوشمند و کنترل از راه دور است. سیستم عیب یابی هوشمند که در لباسشویی های ال جی با علامت (Smart ThinQ) و در لباسشویی های سامسونگ با علامت (wifi) نشان داده میشوند یکی از ویژگی های برتر لباسشویی های این دو کمپانی میباشد.

لباسشویی الجی و سامسونگ

شرکت الجی و سامسونگ به کمک هوش مصنوعی توانسته اند تمام محصولات خود را به سیستم کنترل از راه دور مجهز کند و این یعنی اینکه شما هرکجای دنیا باشید میتوانید از طریق اینترنت به لوازم منزل خود رسیدگی کنید.
سیستم عیب یابی هوشمند برای پیدا کردن عیب های دستگاه طراحی شده است؛ شما میتوانید لباسشویی را از طریق wifi به اینترنت وصل کرده از طریق تلفن همراه هوشمند خود به لباسشویی وصل شوید و مشکلات لباسشویی خود را پیدا کنید؛ سیستم عیب یابی هوشمند شما را راهنمایی میکند که بدون نیاز به متخصص و پشتیبانی فنی مشکل دستگاه را رفع کنید.

از دست ندهید
دفتر مشق ایفل بسته ۵ عددى؛ ارزش خرید بالا

علاوه بر سیستم تشخیص هوشمند که وظیفه ی تشخیص عیب های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه رو برعهده دارد شما متوانید تمام کارهای دیگر مانند انتخاب نوع برنامه شستشو، زمان شروع کردن شستشو یا متوقف کردن شستشو را از راه دور انجام دهید؛ علاوه بر این میتوانید برنامه های جدیدی که شرکت الجی و سامسونگ برای لباسشویی های خود تعریف میکنند را دانلود کرده (add item) و روی لباسشویی خود پیاده کنید.

پس در این عصر مدرن داشتن سیستم هوش مصنوعی برای لوازم خانگی میتواند جهت راحتی و آسایش بیشتر کمک زیادی به بشریت کند و پیشنهاد ما به شما در انتخاب لباسشویی؛لباسشویی مجهز به سیستم تشخیص هوشمند و کنترل از راه دور است که مدلهای جدید الجی و سامسونگ از این قابلیت بهره مند هستند

فناوری حباب ساز در لباسشویی الجی و سامسونگ

برای مقایسه لباسشویی الجی و سامسونگ فناوری Eco Bubble یا همان حباب ساز را نیز در نظر گرفتیم که  تنها لباسشویی های کمپانی سامسونگ به این ویژگی مجهز هستند؛ فناوری حباب ساز میتواند لکه های روی لباس را بهتر پاک کند و چین و چروک روی لباس هارا تا حدودی صاف کند.

لباسشویی سامسونگ با ترکیب آب داغ،مواد شوینده و هوا حباب هایی میسازد که در پاک کردن لکه های روی لباس ها بسیار پرقدرت عمل میکنند؛ واکنش شیمیایی که مواد شوینده میان بافت های پارچه انجام میدهد لکه ها نرم میشوند و به راحتی و به بهترین شکل از بین میروند.
این حباب ها مواد شوینده را زود تر و بهتر از قبل به داخل بافت های پارچه نفوذ میدهند تا با نفوذ مواد شوینده و برخورد مستقیم با بافت های پارچه تمامی لکه ها از بین بروند و چین و چروک را حذف کند.

از دست ندهید
راهنمای خرید غذاساز + بررسی مشخصات یک غذاساز خوب

لباسشویی صفحه لمسی یا دکمه ای؟

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی برد تمام وسایل از دکمه ای به لمسی تبدیل میشوند و به گونه ای میتوان گفت که عمر وسایل دکمه ای تمام شده و الان دوره ی پنل های لمسی است پس بهتر است هنگام خرید لباسشویی یا هر وسیله ای دیگر نمونه صفحه کنترل لمسی را تهیه کنید چون کم کم تمام قطعات پنل های دکمه ای داره حذف میشه و تا چند سال دیگر ممکنه هیچ قطعه ای از پنل های دکمه ای پیدا نشود.

 سوال مهم اینه که آیا لباسشویی صفحه لمسی بهتره یا دکمه ای؟ بعضی ها فکر میکنند لباسشویی یا لوازم خانگی دکمه ای بهتر از صفحه لمسیه و این باور کاملا غلط است چون صفحه لمسی کاملا ضد آب است و علاوه بر شیک تر کردن ظاهر لباسشویی میتواند کارایی راحت تر را در اختیار ما قرار دهد. درست مانند گوشی موبایل که گوشی های دکمه ای جای خود را برای همیشه به گوشی های لمسی داده اند.

نتیجه گیری لباسشویی الجی بهتره یا سامسونگ؟

با برسی هایی انجام شده میتوان گفت که در دراز مدت لباسشویی های الجی بخاطر داشتن موتور گیربکسی میتوانند دوام و عملکرد بهتری را داشته باشند و لباسشویی های اددواش سامسونگ هم با داشتن درب ادواش روی در اصلی میتوانند کارایی بهتری در این مورد نسبت به لباسشویی های الجی داشته باشند.قطعا انتخاب بین این دو برند کره ای و رقیب کار چندان آسانی نیست اما باتوجه به نیاز های خود و نحوه ی استفاده شما از لباسشویی و صلیقه ی شما در ظاهر لباسشویی های این دو برند میتوانید با مطالعه ی دقیق این مقاله انتخاب بهتری داشته باشید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با تفاوتهای ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ آشنا شدید. همچنین از ویژگیها وقابلیت های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

رایج ترین مشکلی که ممکن است برای ماشین لباسشویی های ال جی پیش بیاید چیست؟

روشن نشدن لباسشویی های ال جی معمولا یکی از شایع ترین مشکلات است.

ارور CL در ماشین لباسشویی به چه معنا است؟

اگر در صفحه نمایش ماشین لباسشویی با ارور CL یا CHILD LOCK مواجه شدید، بدانید که قفل کودک فعال است. به همین علت نمی توانید آن را روشن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا