راهنما خرید

معرفی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی ال جی در سال 2022 + بررسی فناوری بخارشوی True Steam ماشين لباسشویی ال جی

شرکت ال جی از عمده ترین تولید کنندگان لوازم خانگی است. این شرکت با تاریخچه ای که در زمینه تولید محصولات الکترونیکی دارد از اعتبار و شهرت زیادی در بین مصرف کنندگان وسایل خانگی و دیگر محصولات برخوردار است. این شرکت با شرکت های دیگری به خصوص شرکت وطنی خود (شرکت سامسونگ) در رقابت بوده و هر ساله ویژگی های جدیدی به محصولات خود اضافه می کند. ماشین های لباسشویی فوق العاده ای با کارایی و ویژگی های باورنکردنی توسط این شرکت کره ای تولید شده است که رضایت کامل کاربران را موجب شده است. ما در این نوشته به توصیف و بررسی ویژگی های جدید موجود در ماشین های لباسشویی ال جی می پردازیم.


فهرست مطالب

  • معرفی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی ال جی
  • بررسی فناوری بخارشوی True Steam ماشين لباسشویی ال جی
  • سخن پایانی و سوالات متداول

معرفی امکانات موجود در ماشین های لباسشویی ال جی

1.موتور اینورتر گیربکسی Inverter Direct Drive

شرکت ال جی برای کلیه محصولات خود از جمله ماشین لباسشویی از موتور اینورتر خطی استفاده می کند. این موتور از دوام بالایی برخوردار است. در ماشین های لباسشویی ال جی، موتور به صورت مستقیم و بدون هیچ رابطه ای به درام وصل می شود، در نتیجه این طراحی هوشمندانه ال جی، تسمه و پولی و دیگر متعلقات وابسته به موتور و درام حذف شده و فضای بیشتری برای شستشو  فراهم می شود.

موتور اینورتر گیربکسی Inverter Direct Drive

اما اینورتر چیست؟  اینورتر یک قطعه الکترونیکی است که جریان الکتریکی از آن به داخل موتور جریان می یابد. اینورتر از نوسانات احتمالی برق و شوک های الکتریکی  و تاثیر آنها بر روی موتور جلوگیری می کند و با تبدیل جریان برق از مصرف زیاد انرژی جلوگیری می کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون هوشمند ال جی را بخوانید. موتور گیربکسی اینورتر ال جی دارای طول عمر بالا، مصرف انرژی پایین و صدای کمتر است.

از دست ندهید
۸ مدل از بهترین لپتاپهای زیر ۱۰ میلیون تومان

2. ویژگی Smart ThinQ یا هوشمند بودن ماشین های لباسشویی ال جی

با توجه به اینکه عرصه پیشرفت و تکنولوژی در یک بستر نرم افزاری بیشتر در جریان است، شرکت ال جی در بستر نرم افزاری فناوری های فوق العاده ای را در ماشین های لباسشویی قرار داده است. ویژگی Smart ThinQ قابلیت هوشمند در ماشین های لباسشویی ال جی است که به واسطه آن می توان سایر وسایل هوشمند مانند تلفن همراه را با آن لینک کرد.

ویژگی Smart ThinQ یا هوشمند بودن ماشین های لباسشویی ال جی

قابلیت اتصال به وای فای برای آن ها در نظر گرفته شده است، بنابراین منوی کاربردی کنترل بر روی صفحه نمایش گوشی تلفن همراه یا تلویزیون هوشمند ظاهر شده و می توانید از طریق آن ماشین لباسشویی را کنترل کنید. برای مثال بعد از اتمام فرایند شستشو، آلارم و هشداری رو تلفن همراه به جریان می افتد.

3. ویژگی smart Diagnosis یا سیستم عیب یابی هوشمند در ماشین های لباسشویی ال جی

ویژگی کاربردی و بسیار مفید است.  این ویژگی که در ماشین های لباسشویی ال جی  و بیشتر وسایل خانگی تولید شده توسط این شرکت استفاده می شود.  شرکت ال جی برای وسایل خود خطا های احتمالی و یا مشکلات احتمالی را پیش بینی می کند و با قرار دادن این ویژگی می توان در سریعترین زمان مشکل به وجود آمده را برطرف کرد. با استفاده از گوشی تلفن همراه و وای فای به اینترنت وصل شده و عیب مورد نظر برای سازنده ارسال می شود و بدون نیاز به تکنسین و تعمیر کار  مشکل یا خطای احتمالی برطرف می شود.

4. ویژگی turbo Wash در ماشین های لباسشویی ال جی

در این ویژگی فرایند شستشو سریعتر و کارا تر انجام می شود. در این ویژگی جریان آب سریعتر لباس ها را خیس می کند و زمان در نظر گرفته شده در برنامه آن 59 دقیقه است. ویژگی و کاریی که این نوع شستشو دارد مصرف انرژی کمتر، زمان کمتر و کارایی شستشو است که  کمک می کند در اسرع وقت لباس های شستشو شده و خشک شده داشته باشید.

ویژگی turbo Wash در ماشین های لباسشویی ال جی

شستشوی سریع علاوه بر کارایی که در شستن لباس ها دارد موجب افزایش طول عمر موتور نیز می شود چرا که موتور کمتر در جریان فرایند شستشو قرار می گیرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

از دست ندهید
راهنمای خرید میز تحریر؛ ۱۵ نکته‌ی کلیدی برای انتخاب درست

5. ویژگی شستشوبا بخار true Steam در ماشین های لباسشویی ال جی

شستشو با بخار برای یک ماشین لباسشویی از اهمیت زیادی برخوردار است. در فرایند شستشو با بخار مواد شوینده بهتر در آب حل شده و به همین واسطه بهتر لکه ها را در خود حل می کنند.  در ماشین لباسشویی ال جی از 2 نازل برای سیستم بخار استفاده شده است. این ویژگی با توجه به دمای بالا و قابلیت نفوذ بخار میزان منابع آلرژی زا تا 99.9 در صد از بین می رود و میزان چروک روی لباس ها نیز حذف می شود. ویژگی بخارشور لباس ها را نرم و برای ایمنی لباس ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.

6. ویژگی مادون قرمز در ماشین های لباسشویی ال جی( NFC(Near Field Connection

مادون قرمز همان شیوه اتصال در گوشی های قدیمی بود که امروزه زیاد در گوشی ها استفاده نمی شود. از طریق این ویژگی گوشی را به ماشین لباسشویی ال جی نزدیک کرده، سپس با استفاده از اپلیکیشنی که قبلا روی گوشی نصب کرده اید به دانلود برنامه ها و یا آپدیت آنها برروی گوشی می پردازید، سپس برنامه ها را بر روی ماشین لباسشویی اعمال می کنید.

( NFC(Near Field Connection

این ویژگی  در آینده از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود و روز به روز وسایل خانگی را با ترکیب ویژگی های دیگر به هوشمند تر شدن نزدیک می کند.

7. ویژگی تعادل و تمیز شدن داخل ماشین لباسشویی ال جی Tube Fresh Technology و True Balance

این ویژگی در ماشین لباسشویی ال جی کاربردی است. با این ویژگی ها ایمنی لباس ها و ماشین لباسشویی تضمین می شود. در ویژگی Tube fresh Technology، داخل ماشین لباسشویی به خوبی تمیز می شود و برای سیکل های بعدی شستشو آماده و تمیز دراختیار کاربران قرار می گیرد. در ویژگی True Balance نیز تعادل ماشین لباسشویی به خوبی حفظ شده و از لرزش ماشین لباسشویی و صدای درام آن جلوگیری به عمل می آورد.

از دست ندهید
مقایسه و بررسی پایه نت آرینا مدل کلاسیک، پایه نت مدل کلاسیک و پایه نت مدل رهاوی

بررسی فناوری بخارشوی True Steam ماشين لباسشویی ال جی

ذرات بخار کوچکتر از قطرات آب هستند و بهتر می توانند به پارچه ها نفوذ کنند. این کار باعث بهبود عملکرد شستشو و کاهش مصرف آب می شود.بخار شدیدترین نوع تمیز کردن است زیرا مولکول های بخار ۱۶۰۰ برابر کوچکتر از مولکول های آب هستند که به آن ها اجازه می دهد تا مستقیماً وارد پارچه شوند و آلودگی بسیار بیشتری نسبت به یک شستشوی معمولی را تمیز کنند. وارد کردن بخار در شستشو به از بین بردن بهتر کثیفی کمک می کند و به لباس ها جلوه ای زیباتر می بخشد.

True Steam ماشين لباسشویی ال جی

فناوری True Steam از قدرت بخار استفاده می کند تا به آرامی اما با قدرت در پارچه ها نفوذ کند و به تمیز شدن عمیق تر آن ها کمک کند. همچنین به واشر اجازه می دهد چرخه های پیشرفته شستشو را ارائه دهد. به لطف این فناوری لباس شما عاری از کثیفی ، حساسیت و چروک می شود. همچنین نیازی به اتو کردن نیست ، فقط آن ها را از خشک کن خارج کرده و مستقیم در کمد بگذارید.

سیستم اسپری دوگانه

سیستم اسپری دوگانه ال جی هم از بخار و هم از آب استفاده می کند.بخار از یک نازل روی لباس های شما اسپری می شود و در بافت لباس ها نفوذ می کند تا لکه ها در مراحل بعدی آسان تر پاک شوند ، و آب و مواد شوینده از نازل دیگری اسپری می شود تا آن ها را شستشو دهد.

فناوری بخارشوی True Steam؛ ظرفیت بزرگ

ماشین های لباسشویی LG TrueSteam Direct Drive در اندازه های بزرگ از جمله 9 کیلوگرم ، 11 کیلوگرم و 12 کیلوگرم در دسترس هستند. درام های بزرگتر به شما امکان می دهد شستشوی بیشتری را در یک بار انجام دهید ، بنابراین باعث صرفه جویی در وقت ، انرژی و آب می شود. درام های بزرگتر در ماشین لباسشویی های ال جی با کاهش پارگی ها و آسیب های ناشی از برخورد بیش از حد در ماشین هایی با درام های کوچکتر کمک می کند. داشتن ظرفیت بیشتر به این معنی است که می توانید وسایل حجیم مانند پرده ، روتختی یا حتی لحاف را بشویید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید.

از دست ندهید
مقایسه تلویزیون ال جی و سامسونگ + مقایسه تلویزیون های ال جی G2 و سامسونگ QN95B

چرخه های پیشرفته شستشو

Allergy Care : چرخه مراقبت از آلرژی ( Allergy Care ) از بخار استفاده می کند تا بیش از 95٪ آلرژن های خانگی معمولی را حتی از ظریف ترین پارچه ها خارج کند. با استفاده از لباسشویی های ال جی با True Steam می توانید موارد غیرقابل شستشو را تمیز کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

steam sanitary : خشک کن های بخار با چرخه steam sanitary به شما امکان می دهند وسایل غیر قابل شستشو مانند بالش های تزئینی و حیوانات پر شده را نیز ضد عفونی کنید.

چرخه های پیشرفته شستشو

Steam Refresh : چرخه Steam Refresh لباس ها را تازه می کند ، بوها را کاهش می دهد و چروک ها را برطرف می کند. لباس ها فقط در 20 دقیقه برای پوشیدن آماده خواهند بود. Steam Softener : نرم کننده بخار ( Steam Softener ) پارچه ها را با استفاده از آب 100٪ خالص و کاملاً بدون مواد شیمیایی ، نرم می کند و باعث می شود لباس ها نرم باشند.

فناوری بخارشوی True Steam ؛ خانه سالم بدون آلرژن

ترکیبی از ذرات بخار ریز و 10 دقیقه شستشو در 60 درجه باعث حذف لکه ها ، خاک و 99.98٪ از پرز های موهای حیوان خانگی می شود. به این ترتیب ماشین های لباسشویی ال جی True Steam تقویت کننده های آلرژی را از روی لباس و حوله شما از بین می برد.

فناوری بخارشوی True Steam ؛ خانه سالم بدون آلرژن

این فناوری دارای تأییدیه ای از بنیاد آلرژی بریتانیا است که ثابت شده آلرژن های خانگی رایج را از بین می برد.

از دست ندهید
راهنمای خرید بهترین کولر گازی + مزایای استفاده از کولر گازی چیست؟

در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کنید

ماشین های معمولی نسبت به واشر مستقیم LG Steam Direct Drive آب و انرژی بیشتری مصرف می کنند.در طول یک سال شستشو می توانید قبض آب و برق یک ماه را پس انداز کنید. این برای کاهش هزینه های شما و همچنین محیط زیست مناسب است.

تمیز کردن عمیق لباس کودک

همه ما می دانیم تمیز کردن لباس های نوزادان تازه متولد شده چقدر مهم است.پوست آن ها بسیار ظریف و آسیب پذیر است. ماشین های لباسشویی ال جی True Steam لباس های کثیف کودک را تمیر می کند و همه نوع لکه ها و حساسیت ها را از بین می برد.

تمیز کردن عمیق لباس کودک

از طرف دیگر بخار پارچه را به آرامی تمیز و نرم می کند ، بنابراین بسیار ظریف است و به پوست نوزادان آسیب نمی رساند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با امکانات موجود در ماشین های لباسشویی ال جی در سال 2022 آشنا شدید.همچنین از فناوری بخارشوی True Steam ماشين لباسشویی ال جی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

کدام مدل های ماشین لباسشویی ال جی تسمه ای است؟

مدل های با موتور Direct Drive بدون تسمه هستند و طبیعتا صدای آنها کمتر است.

ویژگی‌های منحصر به فرد بهترین مدل ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

امکان شستشوی سریع، آبکشی با دمای پایین، کاهش مصرف انرژی، گزینه‌های متعدد شستشو برای پارچه‌های مختلف از ویژگی‌های بهترین ماشین لباسشویی سامسونگ به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا