سلامت

روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

روتین پوست بعد از حمام در واقع با آخرین مرحله حمام آغاز می‌شود. در این مرحله از آبی استفاده کنید که نه ولرم باشد و نه داغ. آب با گرمای مناسب برای آرامش پوست بسیار اهمیت دارد. اگر آب بیش از حد گرم باشد، رطوبت پوست از بین می‌رود و بعد از حمام پوست دچار خشکی شدید می‌شود. پس از حمام با حوله نرم بدن خود را خشک کنید.


فهرست مطالب

  • بخش اول:پوست خود را به آرامی خشک کنید
  • بخش دوم:ماساژهای روغنی بعد از حمام
  • بخش سوم:استفاده از ماسک صورت
  • بخش چهارم:مراقبت از لب‌ها بعد از حمام

پوست خود را به آرامی خشک کنید

دومین مورد از روتین پوستی بعد حمام همین نکته ساده است. شاید تعجب کنید اما تمام متخصصان پوست معتقدند مالیدن یا خاراندن پوست بعد از حمام سبب خشکی پوست می‌شود.

مالیدن پوست با لیف، حوله یا یک پارچه باعث می‌شود که پوست آسیب ببیند. این آسیب می‌تواند وسیع‌تر باشد و حتی نواحی آن را نیز درگیر کند. پس بعد حمام به آرامی پوست را خشک کرده و با آن خشن رفتار نکنید.

استفاده از لوسیون‌ها:

روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

بعد از گرفتن رطوبت بدن توسط حوله باید با یک لوسیون بدن یا مرطوب کننده آن را مرطوب کنید. انواع مرطوب کننده‌ها در بازار به فروش می‌رسند و این که شما به کدام یک از آن‌ها نیاز خواهید داشت، بستگی به عواملی مانند سن، نوع پوست، حساسیت‌های پوستی شما و … دارد.

استفاده از این محصولات بعد از حمام به پوست انعطاف می‌بخشند. به یاد داشته باشید که مرطوب کننده‌هایی که برای پوست صورت ساخته شده‌اند متفاوت از کرم‌های پوست بدن هستند. اگر این دو را به جای یکدیگر استفاده کنید، نه تنها نتیجه نخواهید دید، بلکه ممکن است پوست شما به آن حساسیت نشان دهد.

از دست ندهید
بررسی مراحل رژیم دوکان در مجله پزشکی سلامت و رژیم لاغری

کار مهم دیگر در روتین پوست بعد از حمام رسیدگی به پوست صورت است. بهترین زمان برای رسیدگی به پوست صورت بعد از حمام است. منافذ پوست در این زمان باز هستند و می‌توانید انواع کرم صورت و سرم پوست را روی آن اعمال کنید. مانند لوسیون‌های بدن برندهای زیادی هستند که این نوع از محصولات را تولید می‌کنند.

برای اینکه بدانید کدام برند و محصول مناسب پوست صورت شما است، باید با نوع پوست خود آشنایی دقیقی داشته باشید. همینطور باید بدانید که پوستتان چه مشکلات پوستی دارد و دغدغه پوستی شما چیست. برای اینکه به تمام این موارد آگاهی پیدا کنید، حتما با یک متخصص پوست و مو مشورت داشته باشید.

ماساژهای روغنی بعد از حمام

روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

روغن‌ها با کرم‌ها و سرم‌ها تفاوت‌هایی دارند و عده‌ای از آن‌ها برای پوست صورت و عده‌ای دیگر برای پوست بدن مناسب هستند. این محصولات در روتین پوست بعد از حمام نقش مهمی دارند، چون برای پوست بسیار مفید هستند و غنی از مواد مغذی برای پوست به شمار می‌آيند.

با روغن ماساژ پوست صورت و بدن ظاهری زیبا و سالم پیدا می‌کند. می‌توانید خود نیز کار ماساژ دادن پوست را انجام دهید، اما بهترین کار این است که کار را به کاردان بسپارید و به یک ماساژور مراجعه کنید، چون شما به تمام قسمت‌های بدن خود دسترسی ندارید. شما می‌توانید برای درمان ترک‌های عمیق کف پا از انواع روغن‌ها استفاده کنید.

جوش‌ها را دستکاری نکنید:

بعد از دوش گرفتن جوش‌ها خود را بیشتر از قبل نمایان می‌کنند. همین امر سبب می‌شود که افراد شروع به دستکاری کردن آن‌ها کنند. با این کار نه تنها آن‌ها از بین نمی‌روند، بلکه جای زخم‌ آن‌ها نیز تا مدت‌ها و گاهی برای همیشه باقی خواهد ماند.

از دست ندهید
فروشگاه تجهیزات دندانپزشکی و تجهیزات لابراتواری دندانپزشکی

روغن مناسب موی سر:

روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

اگر موهای پرپشتی ندارید، توصیه می‌کنیم که بعد از حمام از روغن‌های مخصوص مو استفاده کنید. معمولا بعد از خشک کردن مو این روغن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. روغن مو به درخشندگی و تقویت ساختار کلی مو کمک می‌کند.

بهترین روغن‌ها برای مو روغن‌هایی هستند که از نارگیل و زیتون به دست می‌آیند. استفاده از این روغن‌ها نه تنها موهای شما را زیبا و پرپشت می‌کند، بلکه مانع از ایجاد موخوره در موها می‌شوند.

شانه کردن موها اصول مخصوص به خود را دارد. اگر این کار به ظاهر ساده درست انجام نشود، موها بیش از حد ریزش پیدا می‌کنند. رعایت اصول زیر هنگام شانه کردن مو الزامی است.

استفاده از ماسک صورت

روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

انواع ماسک صورت در بازار به فروش می‌رسند که برای دغدغه‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای مثال برای کوچک کردن منافذ، برای آبرسانی، برای تمیز کردن منافذ و حتی تعدادی از آن‌ها که خاصیت اسکراب و لایه بردار پوست نیز دارند.

ماسک‌های صورت مخصوصا ماسک‌های خنک‌کننده پوست یک انتخاب عالی برای استفاده بعد از حمام است تا بتواند به بهترین شکل به پوست رطوبت‌رسانی کند. می‌توانید از طریق مشورت با متخصص پوست و موی خود بهترین ماسک صورت را برای خود انتخاب کنید و در روتین پوست بعد از حمام آن را روی صورتتان قرار دهید.

استفاده از ماسک‌های صورت با وجود حس خوبی که به پوست می‌دهند، برای بسیاری از افراد سخت است. توصیه ما این است که هنگام دوش گرفتن از این ماسک‌ها استفاده کنید. برای شروع می توانید که بعد از کارهای اولیه، ماسک را روی صورت خیس بگذارید.

از دست ندهید
انواع روکش دندان شیری و فیشور سیلانت کودکان

در این حالت چون پوست خیس است و گردش خون نیز بیشتر است، مواد ماسک بهتر جذب می‌شوند. در این هنگام می‌توانید سایر کارهای خود را انجام دهید. اگر می‌خواهید ماسک چند دقیقه بیشتر روی صورت بماند، آن را خیس نکنید. کارهایتان را در حالی که صورتتان را از دوش دور نگه داشته‌اید انجام دهید. سپس می‌توانید صورت را نیز شستشو دهید.

ماسک‌های لایه بردار یا مرطوب کننده را نیز می‌توانید زیر دوش شستشو دهید. اما ابتدا مطمئن شوید که مدت زمان کافی روی پوست باقی می‌مانند. اگر از محصولات گران‌قیمت استفاده می‌کنید، بهتر است بعد از دوش گرفتن آن‌ها را روی پوست قرار دهید. در هر صورت یکی از کارهای روتین پوست بعد حمام می‌تواند استفاده از ماسک‌های صورت باشد. اما حتما دقت کنید که به اندازه کافی برای اثر بخشی به آن‌ها زمان بدهید.

موها را درست شانه کنید:

شانه کردن موها اصول مخصوص به خود را دارد. اگر این کار به ظاهر ساده درست انجام نشود، موها بیش از حد ریزش پیدا می‌کنند. رعایت اصول زیر هنگام شانه کردن مو الزامی است.

موها را در حمام و در حالت خیس شانه نکنید.
بهترین زمان برای شانه کردن آن‌ها بعد از خشک شدن است.
بد نیست همزمان با شانه کردن، ماساژ پوست سر را نیز در ذهن داشته باشید.

مراقبت از لب‌ها بعد از حمام

لب‌ها دیگر عضو صورت و بدن هستند که کمتر کسی به فکر نگهداری درست و مراقبت از آن‌ها می‌افتد، این در حالی است که پوست این قسمت بسیار حساس است و نیاز به مراقبت‌های مخصوص به خود دارد. بهترین زمان برای این کار بعد از حمام است. محصولاتی که برای مراقبت از لب ساخته می‌شوند، عبارت است از: بالم لب، اسکراب لب، روغن‌های مخصوص پوست لب، آبرسان‌ها، مرطوب کننده‌ها و … . توصیه می‌کنیم حتما مطلب مربوط به بالم لب چیست را مشاهده کنید تا با معجزه این محصول بی‌نظیر هم آشنا شوید.

از دست ندهید
بررسی فضا نگهدارنده دندان جلو در ایران دنتال و دندانپزشکی ترمیمی
روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

موها را درست خشک کنید:

امر نادرست و رایج دیگری در رابطه با مراقبت از موها شیوه خشک کردن آن‌ها است که بسیاری از مردم آن را جدی نمی‌گیرند. بهترین پارچه‌ها برای خشک کردن موها، پارچه‌های نخی و حوله‌های نازک هستند. آن‌ها را دور موها بپیچانید و با دست فشار دهید که خشک شوند.

اگر آن‌ها را با شدت خشک کنید، آسیب خواهند دید، چون در حالت خیس آسیب‌پذیرتر هستند. نکته دیگر در این رابطه که باید در نظر داشته باشید، استفاده از وسیله‌های حرارتی برای خشک کردن است. سعی کنید که تا جای ممکن از آن‌ها استفاده نکنید، چون گرما تحریک‌پذیری موها را بیشتر می‌کند.

روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

به پوست سر نیز رسیدگی کنید:

همان‌طور که به پوست صورت و بدن خود اهمیت می‌دهید، باید به پوست سر خود هم توجه کنید. همیشه از نرم کننده‌هایی استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهد به راحتی موهای خود را شانه کنید. اما دقت داشته باشید نرم کننده فقط برای موها بوده و نباید با پوست سر برخورد نماید. در صورت برخورد ممکن است باعث ریزش مو یا ایجاد شوره شود. پس نرم کننده را باید با فاصله از پوست سر و ریشه موها بزنید.

شانه کردن مو و ماساژ پوست سر موجب افزایش جریان خون در پوست سر می‌گردد. اگر می‌خواهید که ریشه موهایتان قوی‌تر شود و رشد مو بهتری داشته باشید، بهتر است ماساژ پوست سر را بسیار جدی بگیرید.

روتین پوست بعد از حمام مخصوص یک خانم لاکچری

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا