سایر مطالب

انواع ارتودنسی دندان

انواع ارتودنسی دندان

 • ترمیم حفره های دندان
 • بلیچینگ با لیزر
 • داشتن شکاف لب یا کام
 • مسواک زدن و کشیدن نخ دندان را به طور صحیح انجام دهید
 • تشخیص زود هنگام حفره دندانی
 • لمینت دندان
 • کاهش نیاز به پروسه های زیبایی دندان در آینده

تمیزکاری براکت ها نیز ساده تر می رنگ ارتودنسی باشد. نیاز به سفر کمتر به مطب دندانپزشک به این معناست که روند درمانی شما هزینه و زمان کمتری خواهد داشت. Invisalign نوعی تنظیم کننده شفاف است که می توانید به جای سیم های فلزی یا دیمون استفاده کنید. این شامل طیف وسیعی از تنظیم کننده های پلاستیکی شفاف است که مشابه محافظان دهان بوده و می توانید به راحتی آنها را سفارشی کنید. آنها برای خوردن و تمیز کردن قابل جابجایی هستند و می توانید آنها را هر دو هفته یکبار تنظیم کنید. هر تنظیم کننده جدید تنظیم دندان های شما را یک گام جلوتر می برد.و در واقع این مدل یکی از موارد درمان ارتودنسی نامرئی است. جدیدترین تکنیک ارتودنسی نامرئی هست که با پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری از طراحی دیجیتال و اسکنر و پرینتر سه بعدی انجام می شود. اینویزالاین نوعی ارتودنسی متحرک است که با استفاده از پلاکهای متحرک شفاف انجام می شود. اینویزیلاین به نامهای ارتودنسی دیجیتال، الاینر و ارتودنسی شفاف هم معروف است.

ایمپلنت دندان

آن ها با روانشناسی کودک تا حدی آشنایی دارند و بهترین تجربه درمان را برای دلبندان شما ایجاد می کنند. به دلیل اینکه کودکان ممکن است کم حوصله یا کم طاقت باشند بسیار مهم است که کلینیک دندانپزشکی یا مطب متخصصی پیدا کنید که نزدیک محل زندگی شما یا مدرسه آن ها باشد. با اینکار می توانید در مدت زمان کوتاهی کودک را به دندانپزشکی برده و بدون معطلی یا طی نمودن مسافت طولانی به خانه بر می گردید. برای اینکه بتوانید نزدیک ترین متخصص به محل زندگی خود را پیدا کنید می توانید در اینترنت جستجو کنید. دندانپزشکانی که سابقه زیادی دارند در طول دوران کاری حرفه ای خود با هزاران کودک از سنین مختلف برخورد داشته اند و آشنایی بیشتری با خلقیات کودکان دارند. آن ها می توانند درمان های بهتری انجام دهند بنابراین ترجیح انتخاب این متخصصان باتجربه باشد. هرچند که دندانپزشک کم تجربه تر اما امروزی تر می توانند تفاوت ایجاد کنند. بسیار مهم است که محیط مطب کاملا برای کودکان اختصاصی شده باشد تا کودک بتواند به خوبی با آنجا ارتباط برقرار کند و ترس یا استرسی نداشته باشد.

از دست ندهید
راهنمای خرید چای ساز و معرفی 11 تا از محبوب ترین و کاربردی ترین چای سازهای بازار ایران

بهترین مارک ایمپلنت دندان را چگونه انتخاب کنیم؟

فیکسچرها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل میگردند و توسط دستگاههای بسیار دقیق ساخته میشود. ایمپلنت دندان از دو قسمت مهم تشکیل میشود: قسمتی که داخل استخوان فک قرار میگیرد و اصطلاحاً Fixture نامیده میشود و قسمتی تاجی که بالای لثه قرار میگیرد که Abutment خوانده میشود روی Abutment پروتز یا روکش ایمپلنت قرار میگیرد. برای مشاوره با دکتر وحید عارفی و نوبت دهی کلیک کنید. بهترین مارک ایمپلنت دندان را چگونه انتخاب کنیم؟ یکی از سردرگمیهای بیماران برای انتخاب نوع ایمپلنت خود، تنوع بالا در برند و انواع آن است که تاثیر چشمگیری بر روی قیمت تمام شده میگذارد. اینکه انواع ایمپلنت چه تفاوتهایی با هم دارد، سوال اکثر بیماران است. برای اینکه بهترین نتیجه را از درمان ایمپلنت خود ببینید، بهتر است قبل از شروع با انواع آن آشنایی نسبی پیدا کنید. نوبل بایوکر برندی محبوب در جامعه پزشکی است اما در ایران در سال های اخیر به دلیل بالارفتن قیمت و بعضی مشکلات فعالیت آن کمتر شده.

 • جراحی های دندان اضافه
 • بررسی رشد دهان و دندان کودک یا نوجوان
 • روی هم خوابیدن دندان ها
 • ویژگی ها و مشخصات بهترین دندانپزشک اطفال بیان کنیم
 • بررسی مشکلات جسمی مربوط به ناتوانی های پزشکی و رفتاری
 • دندانپزشکی تحت بیهوشی
 • انجام معاینه و پیشنهادات پیشگیرانه
 • عدم تقارن دندان ها (Asymmetrical teeth)

معاینات جامع دندانپزشکی شامل ارائه اطلاعات مهم به شما، برای حفظ سلامت و استحکام دندانهای فرزندتان. یک معاینه کامل شامل تمیز کردن، درمان­های فلوراید، اطلاعات مفید تغذیه و مشاوره است. ممکن است سیلانت ها برای محافظت بیشتر از دندان­های کودک شما توصیه و استفاده شود. اگر حفره (پوسیدگی دندان) وجود داشته باشد، دندانپزشک اطفال شما یک دوره درمانی را توصیه میکند (پر کردن، روکش، کشیدن دندان، و حفظ فضا در صورت نیاز). دندانپزشک از معاینات و اشعه ایکس برای تعیین هرگونه نیاز احتمالی به روش­های ارتودنسی استفاده بهترین جراح فک و صورت ایران می­کند. درمان فوریت­های دندانی مانند شکستگی، از دست دادن یا آسیب دندان. تشخیص و درمان بیماری لثه کودکان نیز از تخصص­های دندانپزشک اطفال شماست. مراقبت­های زودهنگام و مناسب دندان توسط دندانپزشک اطفال می­تواند به پیشگیری از مشکلات مربوط به سلامت دهان در آینده در زندگی کودک شما کمک کند. یک برنامه منظم تمیز کردن برای سلامت دندان ضروری است. این نکات را دنبال کنید تا بتوانید دندانهای کودکان خود را بدون پوسیدگی حفظ کنید.

از دست ندهید
مجله پزشکی سلامت و رژیم لاغری و معرفی مراحل رژیم دوکان

قیمت جراحی دهان و دندان شامل هزینه جراحی لثه، قیمت کشیدن دندان و هزینه کشیدن دندان عقل در سال ۱۴۰۱ در جدول فوق ذکر شده است. همانطور که مشخص است بسته به میزان ناهنجاری و نوع جراحی مورد نیاز برای فرد مراجعه کننده، هزینه و تعرفه دندانپزشکی متفاوت است. انتخاب بهترین روش درمان می بایست زیر نظر متخصص صورت گیرد که در جلسه معاینه و مشاوره اولیه تمامی این موارد برای شما ذکر خواهد شد. برای سهولت در دریافت نوبت معاینه می توانید از طریق تعیین وقت آنلاین سیمادنت کلینیک اقدام نمایید. تعرفه دندانپزشکی در هزینه درمان ریشه دندان و هزینه عصب کشی دندان سال ۱۴۰۱ به این موضوع بستگی دارد که دندانی که مورد درمان قرار گرفته است، شامل چند کانال می باشد. از این رو لام به ذکر است که دندانی که یک کانال داشته باشد هزینه ی پایین تری نسبت به دندان سه یا چهار کانال خواهد داشت.

کارنامه های قبولی سال گذشته چون نزدیک ترین آزمون نسبت به هر سال هستند، میتوانند مبنا دقیق تری برای تحلیل وضعیت داوطلبان باشند. همانطور که می دانید، پذیرش در کنکور سراسری بر اساس رتبه در سهمیه داوطلبان انجام میگیرد. در هر سه منطقه، داوطلبان با کسب درصدهایی که در جدول زیر لیست شده اند، موفق به قبولی در رشته دندانپزشکی شده بودند. شهریه رشته دندانپزشکی چقدر است؟ همانطور که می دانید، تحصیل دانشجویان در دورههای روزانه دانشگاه های سراسر کشور رایگان است؛ اما در سایر دورهها با پرداخت شهریه همراه خواهد بود. در این دورهها، در بدو دوره ابتدا باید مبلغ ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان علیالحساب به حساب دانشگاه مقصد واریز کنید، تا ثبت نام شما تکمیل شود. سپس بعد از آن، در طی هر ترم بنا به نوع دروس هر ترم (نظری، عملی، پایه، اختصاصی و شهریه ثابت) تعیین میشود، که آن ترم چه میزان پرداختی خواهید داشت.

از دست ندهید
فروش تجهیزات دندانپزشکی و راهنمای خرید تجهیزات دندانپزشکی دست دوم

دندانپزشکی کودکان

معمولا در کلینیک ها دندانپزشک یک حقوق ثابت دارند و علاوه بر آن به ازای هر بیمار، درصدی هم به عنوان حق العمل دریافت میکند که بستگی به توافق و قرارداد بین مالک کلینیک و دندانپزشک دارد. افرادی که برای خود مطب شخصی دارند، با توجه به موقعیت مطب، تجربه و بازاریابی، می توانند درآمد داشته باشند. افرادی هم که در کلینیک ها مشغول به کار هستند، معمولا حقوق ثابتی داشته و البته ممکن است درصدی بابت حق عمل دریافت کنند. باید به این مورد اشاره کنیم که هر ساله در ایران حدود ۱۲ هزار دندانپزشک در دانشگاه ها پذیرش می شوند. رشته دندانپزشکی یکی از رشته های پردرآمد و پرطرفدار است که افراد زیادی داوطلب تحصیل در این رشته هستند. پذیرش در این رشته تنها از طریق کنکور تجربی امکان پذیر است و داوطلبان برای قبولی باید در یک رقابت نفس گیر از سد رقبای بسیاری بگذرند. ما در این مقاله سعی کردیم تا با بررسی صفر تا صد رشته دندانپزشکی شما را با شرایط تحصیل و کار در این رشته آشنا کنیم.

دندان پزشکی در تخصص های بالا بسیار پردرآمد است.

حقوقی که طی آن به دندان پزشکان تعلق می گیرد نسبت به دانشجویان پزشکی کمتر است و در بازه ۵ الی ۱۳ میلیون تومان قرار دارد. دندان پزشکان با توجه به شرایط کاری و محل کار درآمدهای متفاوتی دارند. در کل طبق قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند و به عنوان مثال دندان پزشکی که در کلینیک کار می کند، علاوه بر یک حقوق ثابت، به ازای مداوای هر بیمار درصدی نیز به او تعلق می گیرد. دندان پزشکی در تخصص های بالا بسیار پردرآمد است. به عنوان مثال فوق تخصص جراح فک و صورت دارای درآمدی بین الی ۲ میلیارد تومان در سال است. طی سالیان اخیر پذیرش در رشته دندانپزشکی نسبت به جمعیت شرکت کنندگان افزایش یافته، ولی با این حال در برخی از شهرستان های کشور شاهد کمبود دندانپزشک هستیم. دندانپزشکان امکان کار در دانشکده دندانپزشکی، مراکز دولتی و بیمارستان ها، کلینیک متعلق به یک دندانپزشک دیگر با اجاره یونیت یا در صورت داشتن شرایط لازم، امکان تأسیس مطب خصوصی را دارند.

از دست ندهید
لپ تاپ استوك بخریم یا لپ تاپ نو ، چرا؟

سه نکته برای اختراع مجدد ایمپلنت دندان و برنده شدن

در اغلب موارد، والدین در خصوص تصمیم گیری درباره ی میزان مراقبت های دندانی که فرزندانشان نیاز دارند، سردرگم بوده یا اطلاعات کافی ندارند. به بیان ساده تر، آن ها می دانند که می خواهند از پوسیدگی دندان فرزندشان پیشگیری کنند، اما بهترین راه را برای رسیدن به این هدف نمی دانند. توصیه می شود کودکان بعد از تولد یک سالگی، به دندانپزشک مراجعه کنند. در اولین جلسه ی ویزیت، بهترین دندانپزشک کودکان در کرج، روش های صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را توضیح کاشت ایمپلنت بدون جراحی خواهد داد. این ویزیت ها می تواند به پیدا کردن زودهنگام مشکلات دهان و دندان کمک کند. از سوی دیگر، با مراجعه کودکان به دندانپزشک، آن ها عادت خواهند کرد، با افزایش سن، ترس کمتری از رفتن به دندانپزشکی داشته باشند. توصیه می کنیم فرزند خود را نزد دندانپزشکی ببرید که متخصص در درمان بیماری های دهان و دندان کودکان است. بهترین دندانپزشک کودکان در کرج، برای رسیدگی به طیف وسیعی از مسائل مرتبط با سلامت دندان های کودکان آموزش دیده است.

5 اصلی مزایا ایمپلنت دندان چیست؟

یعنی در حالی که در بعضی از نقاط کشور به ازای هر ۲ هزار نفر یک دندانپزشک داریم، در نقاط محروم کشورمان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر یک دندانپزشک وجود دارد. عدم تسلط بر علوم پایه و زبان انگلیسی، دانشجو را از مقولات علمی دور می کند و صرفا به او توانایی انجام کارهای عملی این رشته را میدهد. برخورداری از سلامت کامل جسمی و روانی و قابلیت انجام کارهای بسیار دقیق علمی، عملی، کلینیکی برای داوطلبان این رشته بسیار ضروری است. خلاقیت و مهارت در کار دست و همچنین برخورداری از خلاقیت و دید هنری، دانشجو را در انجام کارهای عملی این رشته و انجام مهارتهای لازم در پیاده کردن آموختههای آن، کمک بسیار میکند. در پزشکی مخصوصا دوره عمومی درس خواندن دوره دانشجویی و تسلط کافی به مباحث کتاب ها در کنار کار بالینی مهم تر از دندانپزشکی است. اما در دندانپزشکی کار عملی و مهارت دست که بلد باشید روی دندان انجام بدهید از درس خواندن مهم تر است.

از دست ندهید
ایران دنتال و دندانپزشکی نوین و بررسی این سوال: سنگ لوزه چیست

آرک دندانی: جهت استفاده از بریس ها، باید فضای لازم را برای اصلاح اوربایت (تداخل بیش از حد عمودی دندانهای جلو) بایجاد کنیم. ابزاری به نمام آرک این وظیفه را انجام می دهد. پلاک تعریض: وظیفه پلاک تعریض پروانهای گسترش قسمت جلویی فک بالا می باشد. البته نباید به قسمت عقبی تاثیری بگذارد. بریس: وظیفه اصلی اصلاح موقعیت دندان ها، با بریس ها می باشد. این وظیفه را با ایجاد اتصال جهت انتقال فشار سیم ها انجام می دهد. نگهدارنده ارتودنسی یا ریتینر: پس از اتمام دوره درمان متخصص براکت ارتودنسی را از دهان بیمار خارج کرده و برای حفظ موقعیت جدید دندانها از وسیلهای به نام ریتینر استفاده میکند. فضای نگهدار قوس دندانی: فضای نگهدار برای حفظ جای خالی یک دندان شیری کشیده شده و یا چند دندان مورد استفاده قرار میگیرد. از فضای نگهدار معمولا در سن رشد استفاده میشود. نگهدارندههای متحرک فک بالا (پوشش اسلیپ): اولین نگهدارندهای که پس از برداشت بریس، به شما داده خواهد شد، نگهدارنده متحرک فک بالا است.

[ بازدید : 3 ]

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا