مد و زیبایی

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

⁣⁣از آنجایی که  اکثر افرادی که اهل مطالعه هستند  به نزدیک بینی دچار می‌شوند باعث شده‌اند این طرز فکر ساخته شود که هر کس که عینک طبی می زند اهل مطالعه است و این فرد باهوش‌تر از بقیه است!


فهرست مطالب

  • بخش اول:عینک باعث می شود شما خوش فکر تر بنظر برسید:
  • بخش دوم:آرایش چشم با عینک طبی:
  • بخش سوم:آموزش آرایش چشم برای عینکی ها:
  • بخش چهارم:جذاب ترین آرایش چشم و ابرو برای خانم های عینکی:
  • بخش پنجم:آرایش صورت با عینک:
  • بخش ششم:سوالات متداول

عینک باعث می شود شما خوش فکر تر بنظر برسید:

⁣⁣از نظر علمی شما در نگاه اول نهایتاً 8 ثانیه ابتدایی ایجاد یک ذهنیت در مخاطب خود می‌کنید. عینک شما بر هر جنسی و ظاهری می‌تواند این تصویر به عنوان فردی که بیشتر از چشمانش استفاده می‌کند بهبود ببخشند!

⁣اکثر افراد معمولاً سالی یک بار و یا در بدترین حالت 2 سال یک بار اقدام به خرید عینک جدید می‌کنند که به‌طور ناخودآگاه باعث می‌شود همیشه به‌روز باشند.

دانشمندان و زیبایی شناسان مختلفی بر این موضوع تاکید داشته‌اند تقارن ایجاد زیبایی می‌کند و شما با عینک خود این تقارن بیشتر به تصوری می‌کشید. بنابراین جذابیت با عینک فقط یک سلیقه یا دیدگاه نیست. دانشمندان همیشه گفته اند که اجسام متقارن زیباتر هستند. عینک باعث این تصور می شود که چهره شما دارای تقارن بیشتری است.

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

با زدن عینک شما باعث بیشتر دیده شدن تاثیرگذار ترین عضو بدن خود یعنی چشم‌هایتان می‌شوید.

زمانی که عینک می زنید این ذهنیت را به وجود می آورید که فردی نیستید که به دنبال خشونت باشید؛ که مثلا عینکتان را بشکنید و برای خودتان خرج بتراشید. بنابراین حس ایجاد می شود که شما در شغل و زندگیتان موفق و مهربان هستید.

آرایش چشم با عینک طبی:

آرایش چشم با عینک : عینک طبی یکی از اکسسوری‌های زیبایی چهره و خوش‌تیپی بشمار می‌رود. البته این امر به انتخاب فریم و عدسی مناسب بستگی دارد. اینکه بدانید دقیقا چه فریمی مناسب فرم صورت شماست، یا اینکه چه رنگی برای عدسی عینک انتخاب کنید که متناسب رنگ پوست، مو یا استایل شخصی‌تان باشد.

اغلب مجله‌های زیبای و فشن توصیه می‌کنند برای عینک‌های بزرگ با فریم‌های ضخیم بهتر است چشم‌ها را بسیار کم و خیلی طبیعی آرایش کنید. اما این ادعا همیشه هم درست نیست. شما می‌توانید پس از آرایش چشم هم از عینک‌های بزرگ خود استفاده کنید.

خط چشم‌های گربه‌ای، مژه‌های بلند و سایه‌های براق هیچ مانعی برای استفاده از عینک‌های بزرگ بشمار نمی‌روند.

همچنین توجه داشته باشید وقتی سایه روشن می‌زنید، سعی کنید با فریم‌هایی به رنگ تیره کنتراست ایجاد کرده و به جذابیت استایل خود بیفزایید.

هنگام استفاده از سایه برای روی پلک‌هایتان، هر چه سایه‌ی شما روشن‌تر و طبیعی‌تر باشد، همانقدر بهتر است. نباید از رنگ‌های غیرطبیعی و تند به عنوان سایه‌ی چشم استفاده کنید، چرا که ترکیب ملایم و هارمونی چهره‌ی شما را برهم می‌زند.

از دست ندهید
آرایش صورت گرد و تپل

مقدار کمی سایه‌ی نسبتا پررنگ‌تر و رنگ‌های گرم‌تر را می‌توانید در قسمت بالای پلک‌ها و گودی آ‌ن‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که پشت چشم‌های شما به شکل سایه‌روشن زیبایی به چشم بیاید.

رنگ‌های روشن‌تر و سردتر را برای زمانی نگه دارید که از لنز طبی استفاده می‌کنید. این رنگ‌ها ممکن است تیرگی‌های دور چشم شما را بیشتر نمایان کرده و چشم را خسته و متورم نشان می‌دهد.

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

خط چشم مناسب برای مدل آرایش چشم با عینک:

هنگام کشیدن خط چشم بالایی حال خط چشم شما از جنس مداد سخت باشد یا مایع، مطمئن شوید که فاصله‌ی بین مژه‌ها را کاملا پر می‌کنید. سعی کنید از رنگ‌های تیره و یا اگر فریم مشکی برا عینکتان استفاده می‌کنید دو درجه روشن‌تر از رنگ تیره‌ی فریم را انتخاب کنید، تا رنگ‌هایشان باهم تداخل پیدا نکند.

از گوش پاک کن نیز می‌توانید برای از بین بردن ناهمواری‌های خطوط استفاده کنید و باعث شوید که خط چشم شما طبیعی تر به نظر برسد. سعی کنید خط بالایی خط چشم شما روشن‌تر باشد تا تضاد کافی را ایجاد کند و خط چشم شما را زیباتر جلوه دهد.

آموزش آرایش چشم برای عینکی ها:

۱. به ابروهای خود فرم دهید

باید مطمئن شوید که شکل ابروی شما با اندازه و مدل مشخصات شما مطابقت دارد. اگر از عینکی با فریم نازک‌تر استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از مداد ابرو ظاهر ابرویی مشخص را انتخاب کنید. از سوی دیگر، ابروهای نازک به بهترین وجه برای عینک‌هایی با فریم‌های بزرگتر و درشت‌تر مناسب هستند و از تاثیر این مرحله ساده روی صورت خود شگفت زده خواهید شد.

۲. سایه چشم بزنید

در آرایش برای عینکی ها اکثر دختران فکر می‌کنند که کشیدن سایه چشم آسان نیست. خوشبختانه، ایجاد ظاهری زیبا ساده است و فقط چند نکته وجود دارد که قبل از انجام این کار باید در نظر داشته باشید. می‌توانید با استفاده از پالت سایه چشم که از رنگ‌های رژگونه تشکیل شده است، آرایشی طبیعی و روزمره داشته باشید. فقط مثل همیشه با سایه چشم بازی کنید و اجازه ندهید عینک مانع از به رخ کشیدن خلاقیتتان شود.

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

۳. چشمان خود را با خط چشم نمایان‌تر کنید

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که آرایش چشم برای عینکی ها باید ساده باشد، اما آرایش چشم جسورانه و چشمگیر می‌تواند ظاهر شما را شگفت انگیز کند. خط مژه بالایی خود را با یک خط چشم رنگی بپوشانید تا چشم‌هایتان روشن شود و آرایش چشم‌تان جلوه بیشتری پیدا کند. شما می توانید از بین سایه‌های ملایم مانند قهوه‌ای انتخاب کنید یا از یک سایه چشم آبی چشمگیر برای تکمیل ویژگی های خود استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک خط پررنگ و ضخیم ایجاد کنید تا چشمان شما از طریق عینک دیده شود و از اینکه خط چشم عینکی شما چگونه به نظر می‌رسد شگفت زده خواهید شد.

از دست ندهید
خواص رویال ژل برای پوست و زیبایی

۴. چشمان خود را با سرمه برجسته کنید.

در مدل آرایش برای عینکی ها می‌توان از سرمه هم برای نمایان‌تر کردن چشم‌های خود استفاده کنید و زیبایی آنها را افزایش دهید. سرمه در آرایش می‌تواند بهترین دوست شما باشد زیرا می‌تواند حجم چشمگیری به چشمان شما بدهد و آرایش عینک شما را تشدید کند. سرمه به شما رنگ مشکی ماندگاری می‌بخشد و مژه‌های پرپشت تری برای شما می‌سازد.

۵. ریمل زیاد بزنید.

آرایش برای عینکی ها می‌تواند باعث ترس شما از گنجاندن ریمل در لیست لوازم آرایش شود، زیرا ممکن است نگران باشید که ریمل نه تنها صورت شما بلکه عینک شما را نیز لکه دار کند. اما ریمل ضدآب عالی است زیرا مژه‌هایی بلند، ضخیم و حجیم به شما می‌دهد. هنگام استفاده از ریمل، مطمئن شوید که برای نتیجه بهتر، محصول بیشتری به پایه مژه‌های خود اضافه کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که به جای ریمل بلند کننده از ریمل‌های حجم دهنده یا فر کننده استفاده کنید زیرا مژه‌های بلند می‌توانند باعث خراشیدن عینک شما شوند.

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

جذاب ترین آرایش چشم و ابرو برای خانم های عینکی:

آرایش چشم و ابرو به عنوان مهم ترین بخش از کلیت یک آرایش شناخته می‌شود. این گونه به نظر می‌رسد خانم‌هایی که از عینک طبی استفاده می‌کنند از اثرات مطلوب آرایش چشم و ابرو بی نصیب هستند اما دانستن یک سری اصول می‌تواند به این افراد کمک کند. رعایت نکاتی ساده اما تأثیر گذار که همه را در این متن از بلاگ اسنپ مارکت در اختیارتان قرار می‌دهیم، می‌تواند بین آرایش چشم و ابرو در ترکیب با عینک، هماهنگی زیبایی به وجود بیاورد.

تشخیص جذاب ترین آرایش برای ویژگی‌های یک صورت به اندازه کافی سخت است، حالا وقتی عینک اضافه می‌شود باید چگونه آرایش کرد که نتیجه ای زیبا و مناسب به دست بیاید؟ در ادامه نکاتی را که افراد عینکی با رعایت آن‌ها می‌توانند به نتیجه ای چشمگیر برسند آورده شده است.

استفاده از سایه چشم روشن:

اگر عینکی هستید و به دنبال آرایش چشم و ابرو مناسب می‌گردید، به نوع و سایه ای که انتخاب می‌کنید دقت کنید. انتخاب رنگ‌های مناسب برای سایه چشم می‌تواند ظاهر شما را بسیار متفاوت کند. همیشه به یاد داشته باشید، سایه با رنگ‌های روشن‌ و خنثی‌ چشم‌ها را بزرگ‌ تر نشان می‌دهند در حالی که رنگ‌های تیره آن‌ها را کوچک ‌تر نشان می‌دهند. حتی ممکن است رنگ‌های تیره باعث خسته به نظر رسیدن چشم‌ها شوند. مخصوصاً اگر فریم تیره و ضخیم استفاده می‌کنید استفاده از سایه تیره را فراموش کنید.

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

آرایش و مرتب کردن ابروها:

فارغ از فرم و شکل عینک که ابرو را می‌پوشاند یا نه، آرایش و مرتب کردن ابرو تأثیر بسیاری در آراستگی کلی چهره دارد. ابروهای خود را با کمک فرچه، ژل و صابون مخصوص شانه کنید و فرم درست آن را تثبیت نمایید. توسط پودر مخصوص و یا مداد ابرو جاهای خالی آن را پر کنید تا ابروهایتان جلوه ای که لازم است را داشته باشند.

از دست ندهید
بهترین رنگ سایه برای چشم مشکی

بسته به فرم عینک، ابروها کمتر یا بیشتر به چشم می‌آیند. اگر فریمی که استفاده می‌کنید نازک، ظریف و گرد هستند، ابروها بیشتر دیده می‌شوند، بنابراین ارزش آن را دارد که کمی وقت بیشتری صرف کنید تا مطمئن شوید که مرتب و زیبا هستند. به خاطر داشته باشید که اگر شیشه‌های عینک ناحیه اطراف چشم را بزرگ تر و واضح تر نشان می‌دهد، رشد موهای زیر ابروها به طور واضح مشاهده می‌شود، بنابراین توصیه می‌شود در صورت نیاز با یک موچین این موهای ریز اما آزار دهنده را حذف کنید.

فر کردن مژه‌ها:

مژه‌های فر پشت عینک پنهان نمی‌شوند. اگر زمانی که ریمل می‌زنید مژه‌هایتان به شیشه عینک برخورد کرده و آن را کثیف می‌کند، با فر کردن مژه‌ها با یک تیر دو نشان بزنید. مژه‌های فر از پشت شیشه عینک نیز جلوه دارند و به خوبی به چشم می‌آیند، ضمن اینکه ریملی که به مژه‌های فر شده زده می‌شود دیگر به شیشه عینک برخورد نمی‌کند و باعث کثیفی شیشه نمی‌شود. همچنین برای جلوگیری از کثیف شدن عینک پیشنهاد می‌شود ریمل را بیشتر به ریشه‌های مژه بزنید و از زدن ریمل به نوک آن‌ها خودداری کنید.

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

آرایش صورت با عینک:

مهم ترین نکته ای که باید رعایت کنید، انتخاب یک عینک با فریم مناسب با فرم صورتتان است. سعی کنید از عینک هایی با فریم ظریف استفاده کنید تا ظرافت چهره تان حفظ شود. همچنین، شما باید با ترفندهای آرایشی، کاری کنید مرکز توجه از روی عینک برداشته شود؛ بنابراین، می توانید مرکز توجه آرایش را روی چشم یا لب ها بگذارید.

یک آینه مناسب با عدسی بزرگنمایی شده انتخاب کنید:

مهم ترین نکته ای که باید برای آرایش صورت با عینک به آن توجه کنید، استفاده از یک آینه با عدسی بزرگنمایی شده برای دید بهتر و تسلط در هنگام آرایش کردن است. در این صورت شما می توانید به راحتی، تمام اجزای صورتتان را ببینید و یک میکاپ تمیز، حرفه ای و زیبا را انجام دهید. پس حتما یک آینه مناسب و استاندارد را تهیه کنید.

آرایش پایه صورتتان را انجام دهید:

برای آرایش صورت با عینک ابتدا پوستتان را با یک کرم آبرسان مناسب با جنس پوستتان، آبرسانی کنید. پس از گذشت 30 دقیقه، از پرایمر صورت استفاده کنید و حتما به تمام سطح پوست، به خصوص قسمت تی زون ( بینی، پیشانی و چانه) بزنید.

30 دقیقه صبر کنید تا پرایمر به خوبی جذب پوست شود و سپس، کرم پودر و فاندیشنتان را روی پوست بزنید و با پد اسفنجی، به خوبی روی پوست پخش و فید کنید. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از خط افتادن یا ماسیده شدن کرم پودر زیر عینک، از کرم پودرهای سبک با جلوه مات و طبیعی استفاده کنید.

از دست ندهید
لیفتینگ صورت چیست؟ + لیفت صورت با نخ چگونه انجام می شود و چه کاربردی دارد؟

از پودرهای تثبیت کننده آرایش استفاده کنید:

حالا برای افزایش ماندگاری و تثبیت مواد آرایشی روی پوست، از پودر فیکساتور یا پنکک استفاده کنید. پس مقداری از پودر فیکساتور یا پنکک را بردارید و با براش، روی پوست بزنید. حتما با پودر فیکساتور و اسفنج آرایشی، کانسیلر را در زیر چشمانتان ست کنید تا در طول روز و در هنگام تعریق صورت زیر عینک، حالتی ماسیده به خود نگیرد و در خطوط ریز زیر چشم جمع نشود.

دقت داشته باشید پس از گذاشتن عینک، قسمت هایی از پوست که زیر عینک قرار می گیرند دچار تعریق شده و ممکن است آرایش شما را ماسیده و به هم ریخته جلوه دهد. پس با پودرهای تثبیت کننده آرایشی، آرایشتان را خشک کنید و ماندگاری آنها را نیز بالا ببرید. بهتر است روی قسمتی از بینی که عینک روی آن قرار می گیرد، کرم پودر کم بزنید و حتما آن را با پودر فیکس یا پنکک، ست کنید.

برانزر بزنید:

برای ایجاد تعادل و گرما بخشیدن به صورت، روی پیشانی، چانه و زیر استخوان گونه ها برانزر بزنید. بهتر است از لوازم آرایشی پودری استفاده کنید تا ماندگاری آرایش شما بیشتر شود.

بهتر است، مقدار کمی از رژ گونه را به گونه ها بزنید. اگر عینک شما فرم پلاستیکی رنگی دارد، رژگونه مات را به گونه هایتان بزنید. به سراغ رنگ های طبیعی و ملایم رژ گونه بروید و از رنگ های غلیظ رژ گونه دوری کنید. رنگ های رژ گونه مناسب عبارتند از:

رژ گونه هلویی
رژ گونه صورتی طبیعی
رژ گونه نارنجی ملایم

رژ لب بزنید:

برای اینکه مرکز توجه صورت از روی عینک برداشته شود، باید انتخاب کنید که می خواهید چشم هایتان مرکز توجه باشد یا لب ها! اگر چشم های خود را ملایم آرایش کرده اید، به خیالی راحت به سراغ رنگ هایی با طیف رنگی قرمز و پررنگ بروید.

اگر فریم عینک شما نازک است و می‌خواهید توجه به چشم‌هایتان را کمتر کنید، می‌توانید رژ لب پررنگ‌ و شاینی یا مات را امتحان کنید. رژ لبی را در نظر بگیرید که با رنگ فریم عینک شما مطابقت یا مکمل آن است.

به طور کلی، اگر چشم های خود را ساده و ملایم آرایش کرده اید، لب های خود را کامل آرایش کنید و به سراغ رنگ های غلیظ بروید تا لب ها، مرکز توجه آرایش صورتتان باشد. اما اگر چشم های خود را غلیظ انجام داده اید، به سراغ رنگ های رژ لب مات با تناژ رنگی ملایم و نود بروید.

از دست ندهید
بوتاکس مو چیست؟ + تفاوت بوتاکس مو با کراتینه چیست؟ + بررسی دقیق مزایا و معایب

به سراغ آرایش چشم هایتان بروید:

آرایش چشم ها در میکاپ مناسب خانم های عینکی،بسیار مهم است. از زیرسازی آرایش چشم شروع کنید و مقداری از پرایمر مخصوص چشم ها را به پشت پلک ها بزنید.

اکثر میکاپ آرتیست های حرفه ای معتقدند که هرچه عینک شما فریم های نازک تر و ظریف تری داشته باشد، سایه چشم شما باید رنگ ملایم و طبیعی تری داشته باشد. اگر فریم عینک ضخیم دارید، به سراغ رنگ سایه های کمی تیره بروید.

مژه و ابروهای خود را آرایش کنید:

مژه های خود را فر کنید . اگر قصد دارید ریمل بزنید، بهتر است ابتدا مژه های خود را فر کنید. حتما از ریمل های حجم دهنده استفاده کنید تا مژه های شما از پشت عینک، پرپشت و جذاب به نظر برسند.

هرچه فریم شما ضخیم تر باشد، مژه های شما باید حجیم و پرپشت تر به نظر برسند. حتما ابروهای خود را مرتب کنید. بهتر است با استفاده از مداد یا سایه ابرو، نقاط خالی و کم پشت بین ابروها را پر کنید و به آنها فرم دهید تا پرپشت و خوش فرم به نظر برسند.

اگر ابروهای رنگ روشنی دارید،آنها را یک یا دو درجه تیره تر کنید.

اگر ابروهای مشکی دارید، رنگ ابروهایتان را به قهوه ای تیره یا زغالی تغییر دهید.

اگر عینک شما فریم های ضخیم یا بزرگی دارد، آرایش ابروهایتان را ملایم انجام دهید.

قبل از زدن عینک صبر کنید تا آرایشتان خشک شود. مطمئن شوید که آرایش شما در اثر لمس خشک باشد تا عینک شما آن را لکه نکند. این امر به ویژه در مورد ریمل مهم است.

چگونه با عینک جذاب باشیم؟

سوالات متداول

عینک طبی مناسب زنانی که صورت بیضی دارند چیست؟

خانم‌هایی که صورت بیضی دارند می‌توانند از عینک طبی مربعی، مستطیلی، گرد یا مدل‌های کلاب‌مستر استفاده کنند.

کسی که پوست سبزه دارد چه رنگ عینکی باید بخرد؟

فریم‌هایی به رنگ خاکی، طلایی، هلویی، نارنجی، زغالی، قرمز آتشین، بلوند لاکی و آبی پررنگ انتخاب‌های هوشمندانه‌ای برای پوست‌های سبزه به‌شمار می‌آیند.

صورت کشیده و لاغر چه شکلی است و چه عینکی باید برای این صورت خرید؟

فرم صورت مستطیلی و بیضی را می‌توان در گروه صورت‌های «کشیده» دسته‌بندی کرد. وقتی فاصله پیشانی از چانه به نسبت فاصله دو گوش چپ و راست خیلی بیشتر باشد، یعنی صورت، فرم کشیده دارد. مدل‌های گربه‌ای، مستطیلی و عینک‌هایی که خط ابرو دارند برای صورت‌های کشیده و باریک از همه مناسب‌تر هستند.

کدام عینک مناسب چهره لوزی است؟

اگر شکل چهره شما الماسی (لوزی) شکل است، فریم گربه‌ای یا فریم بیضی خوب است. این فریم‌ها پیشانی و چانه باریک شما را برجسته خواهد کرد و گونه‌ها را بهتر نمایش می‌دهد. از فریم‌های جعبه مانند و یا نازک خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا